امضای قرارداد با پیمانکاران قطعه دوم آزادراه تهران-شمال/ تکمیل قطعه ۲ تا سال ۹۸

|
0 دیدگاه

معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان گفت: پیمانکاران قطعه دوم آزادراه تهران-شمال انتخاب شده‌اند، در حال عقد قرارداد با آنها هستیم و تلاش می‌کنیم این قطعه ۲ سال پس از افتتاح قطعه یک و در سال ۹۸ تکمیل شود.

منوچهر خواجه دلویی امروز در حاشیه نشست خبری رئیس بنیاد مستضعفان درباره پیشرفت پروژه آزادراه تهران-شمال اظهارداشت: این آزادراه براساس بازنگری برنامه سال ۹۳ و توافق با وزارت راه و شهرسازی رشد فیزیکی مناسبی دارد.

وی ادامه داد: قطعه یک این پروژه از تهران تا شهرستانک دارای ۳۲ کیلومتر طول، قطعه دوم دارای ۱۶ کیلومتر طول و تونل ۶٫۵ کیلومتری، قطعه سوم دارای ۴۵ کیلومتر طول و قطعه چهارم دارای ۲۰ کیلومتر طول است.

معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان با بیان اینکه قطعه چهارم سال گذشته به بهره‌برداری کامل رسید، افزود: قطعه اول آزادراه تهران-شمال ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در بهار سال ۹۶ تکمیل می‌شود.

خواجه دلویی با بیان اینکه ۱۳۰ کارگاه فعال در قطعه اول آزادراه تهران-شمال داریم، گفت: ۳۳۰ نفر در این قطعه مشغول به کار هستند.

معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان گفت: پیمانکاران قطعه دوم آزادراه تهران-شمال هم انتخاب شدند و به آنها ابلاغ شد که در حال عقد قرارداد هستیم و تا قبل از پایان امسال تجهیز کارگاه انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: ۲ سال پس از قطعه اول، قطعه دوم در سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.

خواجه‌دلویی گفت: ۵۰ درصد تونل شرقی البرز حفاری شده و در حال لاینینگ است. همچنین مناقصه تونل غربی هم برگزار شده است که با دستگاه TBM به صورت تمام مقطع ۱۳ متری حفاری می‌شود و تا بهمن‌ماه تجهیز کارگاه پس از انتخاب پیمانکار انجام خواهد شد.

معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان گفت: در حال حاضر ۲۲ پیمانکار و مشاور در آزادراه تهران-شمال کار می‌کنند که یک پیمانکار چینی، یک مشاور ایتالیایی و حدود ۲۰ پیمانکار ایرانی داریم.

معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان گفت: برای اولین بار در کشور طی قراردادی با شرکت خصوصی تمام طول مسیر آزادراه تهران-شمال مبلمان جاده‌ای و مسیرآرایی می‌شود.

وی افزود: برای کارهای اجرایی مناقصه جذب پیمانکار انجام می‌دهیم و هیچ تفاوتی بین شرکت‌های خود و دیگر شرکتها قائل نیستیم.

معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان گفت: در آزادراه تهران -شمال بزرگترین تونل‌های جاده‌ای کشور ساخته می‌شود به عنوان مثال تونل البرز ۶٫۵ کیلومتر طول دارد،همچنین تونل تالون ۴٫۹ کیلومتر طول دارد و تونل بعدی هم ۳٫۴ کیلومتر طول دارد.

خواجه دلویی بیان کرد: امیدواریم در تکمیل آزادراه تهران-شمال تکنولوژی‌های جدید در ساخت هرچه بهتر اجرا شود.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.