اولین موضع پوتین در مورد توافق با ایران و عربستان

|
0 دیدگاه

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: مسکو به تعهدهای خود در قبال سازمان اوپک برای کاهش تولید نفت پایبند می ماند.

روسیه در قالب توافق سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان غیراوپکی برای کاهش روزانه ۳۰۰ هزار بشکه در نیمه نخست سال آینده متعهد شده است.
پایگاه خبری کاخ کرملین روز شنبه به نقل از سخنان پوتین در نشست خبری سالانه وی که عصر دیروز برگزار شد، نوشت: بدون شک با تلاش و حسن نیت روسیه برای همکاری با اوپک چنین نتیجه ای به دست آمد.
وی گفت: همکاری با اوپک را ادامه می دهیم. هرچند روسیه عضو این سازمان نیست، ولی به تعهدها پایبندیم و در عین حال آزادانه اقدام می کنیم.
رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: همکاری های مسکو با اوپک تا دستیابی به اهداف پیش بینی شده ادامه می یابد و در زمان حاضر نیز نتیجه های ملموسی به دست آمده است.
پوتین همچنین همکاری روسیه و اوپک را برای کشورهای عضو این سازمان و تولیدکنندگان غیراوپکی سودمند خواند.
اعضای اوپک پذیرفته اند به مدت شش ماه از اول سال ۲۰۱۷ روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه از سطح تولید را بکاهند و به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه برسانند که منوط به همکاری کشورهای غیراوپکی و کاستن روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت از تولیدشان است.
براساس آمارهای موجود، روسیه ماه اکتبر با افزایش فعالیت و تولید روزانه ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت، در جایگاه بزرگ ترین تولید کننده جهان و بالاتر از عربستان و آمریکا قرار گرفت.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.