اپل و سامسونگ فرصت خرید کریسمس را از دست دادند

|
0 دیدگاه

نبرد اپل و سامسونگ برای افزایش فروش در روزهای پررونق تعطیلات کریسمس چندان ثمربخش نبود و هیچ یک از این دو شرکت نتوانستند سود فراتر از حدانتظاری را از آن خود کنند.

گزارش موسسه Flurry Analytics وابسته به یاهو در مورد محبوب ترین گوشی ها و تبلت های ۱۹ تا ۲۵ دسامبر سال جاری میلادی نشان می دهد اگر چه اپل و سامسونگ از نظر تعداد گوشی های فعال شده از رقبایی مانند هواوی و ال جی و آمازون و موتورولا پیشی گرفته اند، اما شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد گوشی های فعال شده در مقایسه با هفته های قبل نبوده اند.

تحلیل گران معتقدند این امر ثابت می کند این دو شرکت نتوانسته اند در ماه های اخیر محصولاتی را روانه بازار کنند که مورد توجه خریداران سختگیر قرار بگیرد. آمار Flurry Analytics نشان می دهد درصد گوشی های فعال شده این دو شرکت به ترتیب ۴۴ و ۲۱ درصد بوده و این رقم نسبت به ۴۹٫۱ و ۱۹٫۸ درصد گوشی های فعال شده این دو شرکت در بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۵ کاهش نشان می دهد.

هر دو شرکت سامسونگ و اپل به علت ظهور رقبای سرسخت در دو سال اخیر مانند هواوی و شیائومی شاهد کاهش سهم خود از بازار گوشی های هوشمند بوده اند و عدم برآورده شدن انتظارات در مورد گوشی هایی مانند آیفون ۷ و گالکسی نوت ۷ هم این روند را تشدید کرده است. انفجار مکرر باتری های گوشی گالکسی نوت ۷ باعث سوءشهرت جدی گوشی یاد شده شد و در نهایت این گوشی از بازارهای جهانی جمع آوری شد.

بر اساس گزارش Flurry سهم هواوی از بازار گوشی های هوشمند تازه فعال شده ۳ درصد است و این رقم در مورد امازون، ال جی، BBK Electronics، شیائومی و لنوو هر یک دو درصد است. در این امار میزان فروش گوشی های پیکسل محاسبه نشده است.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.