اکثر صاحبان مشاغل تسلیم بدافزارهای باج گیر می‌شوند

|
0 دیدگاه

بررسی‌های شرکت آی بی ام نشان می دهد نزدیک به ۷۰ درصد از قربانیان بدافزارهای باج گیر در برابر خواست‌های طراحان این بدافزارها تسلیم می شوند و بین ۱۰ تا ۴۰ هزار دلار برای دسترسی به اطلاعات قفل شده شان می پردازند.

گزارش جدید آی بی ام در این زمینه نشان می دهد که طراحی بدافزارهای باج گیر به کسب و کاری پرسود برای هکرها مبدل شده و ظاهرا درآمدزایی از این طریق به خصوص در فصل تعطیلات کریسمس افزایش یافته است.

بررسی آی بی ام که با تحقیق از هزار بزرگسال آمریکایی و ۶۰۰ مدیر شرکت های مختلف آمریکایی صورت گرفته نشان می دهد که از هر دو پاسخ دهنده یکی اظهار داشته که سازمان وی قربانی حملات بدافزارهای باج گیر در سال ۲۰۱۶ بوده است. حدود ۷۰ درصد از قربانیان هم بین ۱۰ تا ۴۰ هزار دلار برای رفع این مشکل پرداخته اند.

از هر ۱۰ پاسخ دهنده شش نفر گفته اند اگر با چنین مشکلی مواجه شوند به هکرها باج می دهند و ۲۵ درصد اظهار داشته اند که حاضرند برای حل چنین معضلی بین ۲۰ تا ۵۰ هزار دلار بپردازند. بیشترین میزان تمایل برای پرداخت پول هم مربوط به قفل شدن اطلاعات شخصی یا داده های حساب های بانکی بوده است.

گزارش مستقل دیگری که توسط مک آفی تهیه شده نشان می دهد تنوع و تعداد باج افزارها با افزایش ۸۰ درصدی به ۳٫۹ میلیون مورد در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.