تداوم سوءاستفاده از اینترنت برای انتشار اخبار دروغ

|
0 دیدگاه

در ماه های اخیر انتشار اخبار دروغین در اینترنت پیامدهای سیاسی و بین المللی فراوانی داشته و این بار موجب واکنش تند پاکستان در قبال رژیم صهیونیستی شده است.

به گزارش انگجت، در تازه ترین تحول از این دست خبری در اینترنت منتشر شد دال بر اینکه اسراییل پاکستان را تهدید کرده که در صورتی که به سوریه نیروی نظامی ارسال کند، این کشور را بمباران اتمی خواهد کرد.

در واکنش به این خبر خواجه آصف وزیر دفاع پاکستان به اسراییل هشدار داد که این کشور در صورت لزوم چنین حمله ای را با سلاح هسته ای تلافی خواهد کرد.

بعد از این موضع گیری تند وزیر دفاع رژیم صهیونیستی اعلام کرد این اظهارات که به موشه یعلون وزیر دفاع سابق این کشور نسبت داده شده بود، وجود خارجی ندارد . وزیر دفاع پاکستان هم در واکنش، موضع گیری اولیه خود را اصلاح کرد و گفت پاکستان خواهان صلح و آرامش است و از سلاح هسته ای تنها به عنوان ابزاری بازدارنده برای حفظ آزادی خود بهره می گیرد.

پیش از این هیلاری کلینتون هم یکی از دلایل شکست خود از ترامپ را انتشار انبوهی از اخبار دروغین بر ضد خود در شبکه های اجتماعی دانسته بود. تداوم این وضعیت باعث شد تا مدیران شبکه های اجتماعی و به خصوص فیس بوک برای حل این مشکل تحت فشار قرار بگیرند.

کارشناسان هشدار می دهند که تداوم سوءاستفاده از اینترنت برای انتشار اخبار دورغین سیاسی می تواند پیامدهای خطرناکی به همراه آورد.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.