تولید ماشین‌آلات کشاورزی در داخل با یک سوم قیمت مشابه خارجی/ افزایش محصول و کاهش فرسایش خاک مزیت ماشین‌آلات

|
0 دیدگاه

تولیدکننده نمونه ادوات کشاورزی گفت: با آنکه کیفیت دستگاه‌های تولید داخل کشاورزی هم تراز مشابه خارجی است، اما قیمت آن یک سوم بوده و همچنین سبب کاهش مصرف آب و افزایش عملکرد در هکتار می‌شود.

سید عارف سیادت اظهار داشت: کار ما تولید ادوات کشاورزی حفاظتی برای حفظ خاک و مصرف کمتر آب است و برای تولید این دستگاه‌ها از تکنولوژی‌ نوین کشورهای دنیا استفاده کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه به مدد مهندسان داخلی ۲۰ نوع ماشین‌آلات کشاورزی تولید کرده‌ایم، خاطر نشان کرد:‌ این ماشین‌آلات قبلا با ارزبری زیاد از خارج از کشور وارد می‌شد، اما اکنون تمام این دستگاه‌ها در داخل و با فناوری داخلی تولید می‌شود. مضاف بر آنکه قیمت آن یک سوم مشابه خارجی است، در حالی که کیفیت آن در تراز نوع خارجی آن قرار دارد.

این تولیدکننده نمونه ادوات کشاورزی که هفته گذشته لوح تقدیر از دست رئیس‌‌جمهور دریافت کرده،‌ گفت: تمام دستگاه‌های کشت غلات، خاک‌ورزی و برداشت محصول است که هزینه کشاورز را در بخش‌های مختلف به ویژه مصرف سوخت کاهش داده و خاک کمتری هدر می‌رود.

سیادت همچنین یکی دیگر از مزایای دستگاه‌های داخلی را حفظ رطوبت خاک، جلوگیری از فرسایش خاک و بهره‌وری بیشتر نهاده هنگام کاشت برشمرد و افزود: از سال ۶۸ تولید ماشین‌آلات کشاورزی را آ‌غاز کرده‌ایم که اکنون علاوه بر تأمین نیاز داخل بخشی از ماشین‌آلات را صادر می‌کنیم.

طی هفته اخیر رئیس‌جمهور از تولیدکننده نمونه چغندر، گندم و ماشین‌آلات کشاورزی تقدیر و به آنها در جشن برداشت محصول لوح تقدیر داد.

استفاده از ماشین‌آلات نوین کشاورزی در کشت محصول به ویژه گندم و چغندر قند مزایایی همچون کاهش مصرف آب و هدررفت کمتر محصول در هنگام برداشت و همچنین افزایش عملکرد در هکتار را به دنبال دارد.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.