راز قبوض نجومی گاز کشف شد

|
4 دیدگاه
قبوض جدید ارسال شده گاز با بند جدیدی همراه است که اعلام می‌کند:« مشترک گرامی با توجه به مصوبه قانون بودجه سال ۹۵، تعرفه فروش گازبهای خانگی از تاریخ ۹۵/۰۷/۰۳ الی تاریخ ۹۵/۰۸/۰۳ براساس نرخ مصوب ۱۵۰۰ ریال به ازای هر متر مکعب گاز محاسبه می شود.

مدتی است برخی از مصرف کنندگان گاز در بخش خانگی از افزایش یکباره قیمت گاز بها گلایه مند هستند و اعلام می کنند قبض گازی که در گذشته برایشان به رنگ سبز می آمد و قیمت کمی را بابت گاز پرداخت می کردند در قبوض جدید به یکباره چندبرابر شده است.

این در حالی است که در انتهای قبوض جدید گاز بندی اضافه شده که می‌گوید: « مشترک گرامی با توجه به مصوبه قانون بودجه سال ۹۵، تعرفه فروش گازبهای خانگی از تاریخ ۰۳/۰۷/۹۵ الی تاریخ ۳۰/۰۸/۹۵ براساس نرخ مصوب ۱۵۰۰ ریال به ازای هر متر مکعب گاز محاسبه می گردد».

پیگیری حاکی از ان است که ظاهرا با ابلاغیه هیئت دولت قیمت هر متر مکعب گاز در بخش خانگی و تجاری در مدت ابتدای فروردین ماه تا پایان آبان ماه که پیشتر براساس جدول و پلکان مصرف تعیین می شد از تاریخ ۳ مهر ماه سال ۹۵ با نرخ ثابت هر متر مکعب ۱۵۰ تومان محاسبه می شود.

مدیرشرکت گاز استان تهران در همین رابطه گفت: همه بخشهای مصرف کننده گاز مانند صنایع، نیروگاه ها، پتروشیمی ها و غیره قیمت گاز بهایی که پرداخت می کردند ثابت بود اما با این ابلاغیه هیئت دولت بخش خانگی و تجاری نیز نرخ گاز بهایشان در مدت ۸ ماه گرم سال نیز ثابت و در مدت ۴ ماه سرد سال یعنی از بتدای آذرماه تا پایان اسفند ماه براساس پلکان تعیین خواهد شد و مشترکین باید گاز بهای خود را براساس فرمول پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه اگرچه در قبوض تاریخ سوم مهر ماه مندرج شده است اما از ابتدای فروردین ماه سال جاری لازم الاجرا است که در تاریخ مهرماه اجرایی شده است.

این مقام مسؤول تصریح کرد: این موضوع مختص به تمام مصرف کنندگان گاز در کل کشور است و تنها شامل استان تهران نمی شود.

این گزارش حاکی است ظاهرا این تصمیم به دلیل کاهش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری در مدت گرم سال اخذ شده است.

قیمت گاز در فصل سرد سال در ۴ اقلیم و ۱۲ پله تعیین می شود که حداقل قیمت به ازای هر متر مکعب گاز ۴۱ تومان و حد اکثر قیمت نیز ۴۸۳ تومان تعیین شده است.

3 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

4 دیدگاه

توسط: مردم بد بخت وساده

علت بزرگ گرانی قبوض مصرفی خانگی از گاز گرفته تا برق پر کردن جای فیش های نجومی دولت آسای روحانی است وعلت دوم عدم توانایی کافی طراحان تیم اقتصادی دولت است که تنها راه پر کردن خزانه دولت وتامین مبالغ دریافت های نجومی را جیب مردم فقیر وبیچاره که توان وابزار مقابله با دولتیان را ندارند وفقط خود را محکوم به پذیرش تصمیمات دولتمردان بی انصاف وجاه طلب می دانتد وجز اجرای گفته های دولت به نام قانون جاره ای دیگری ندارند.
سینه مردم فقیر ایران مالامال درد است ای دریغا مرهمی!!!

توسط: رضا

متاسفانه نداشتن فرهنگ مصرف و نبود احساس مسولیت نسبت به منابع ملی راهی جز استفاده از اهرم قیمت در کاهش مصرف را باز نگذاشته. دوستان عزیزی که شکایت از گرانی میکنند با کمی صرفه جویی و تعادل در دمای منزل مثل بنده قیمت مناسبی برای گاز مصرفی پرداخت خواهند کرد.

توسط: مسعود سعیدی

باعث و بانی همه گرانی ها دولت و مجلس است این جناح و اون جناح هم نداره همه شون از چپ و راست از همان اول در حال ریشه کنی مستضعف و ایرانی هستند

توسط: عباس شهبازی

بخورید و بچاپید و در بانکهای سوئیس پس انداز کنید
اما زیاده روی نکنید
به درستی که خدا تظاهرکنندگان به دینداری را دوست ندارد

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.