طرح جدید برخورد با مشترکان پرمصرف آب در دولت/ پرمصرف‌ها قیمت تمام شده آب‌ را می‌پردازند

|
0 دیدگاه

قائم مقام وزیر نیرو از طرح مجدد برخورد با مشترکان پرمصرف آب در دولت و پیگیری آن از سوی وزارت نیرو خبر داد و گفت: این طرح که یک بار هم به شکل قانون در آمده است، قرار نیست به شکل قهر‌آمیز اقدام به قطع آب مشترکان کند بلکه از این به بعد آب بها به صورت قیمت تمام شده و یا بالاتر دریافت خواهد شد.

ستار محمودی در حاشیه نشست سالانه معاونین بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی سراسر کشور در پاسخ به سؤال خبرنگار که پرسید آیا وزارت نیرو قصد ندارد قانون برخورد با مشترکان پرمصرف آب را اجرایی کند، گفت: حدود ۲ ماه پیش این پیشنهاد مجدداً در دولت پیگیری شد و در حال گذراندن مراحل است که امیدوار هستیم مورد قبول قرار گیرد.

وی  افزود: باور وزارت نیرو این است که مشترکان آب کسانی هستند که شریک ما هستند و ما هیچ گاه به دنبال حرکات قهرآمیز و قطع آب نیستیم، پس با ابزارها و اهرم‌های اقتصادی بازدارنده برای زمان‌های سخت کم‌آبی می‌خواهیم از این اهرم‌ها استفاده کنیم.

محمودی تأکید کرد: این ابزارها به این شکل خواهد بود که آب‌بها از این مشترکان به صورت قیمت تمام شده آب و یک مقدار بالاتر از آن با مشترکان پرمصرف برخورد خواهد شد.

قائم مقام وزیر نیرو خاطرنشان کرد: این موضوع پیشنهاد شده است و اینکه پذیرفته شود این را باید به آینده موکول کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که این قانون بارها پیشنهاد شده اما هر بار به هر دلیلی اجرایی نشده است و برخوردی با مشترکان پرمصرف آب صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: برخورد با مشترکان پرمصرف دو بار سابقه مطرح شدن دارد که یک بار آن به حدود ۱۵ سال قبل بازمی‌گردد که به دلیل شرایط خاص آن سال‌ها این موضوع مطرح شد و در دولت مصوب شد اما برای یک دوره محدودی بود که مجوز آن منقضی شد.

محمودی اضافه کرد: اما در سال‌های گذشته نیز این موضوع مجدداً پیگیری و قرار شد به صورت قانون در بیاید و به مجلس رفت اما در آنجا مورد تصویب قرار نگرفت لذا مجدداً این موضوع در یکی، دو سال گذشته مطرح و در مجلس حتی تصویب شد بنابراین ما مجدداً دنبال این هستیم که در خود دولت که در این خصوص یک مقدار محدودیت‌هایی دارد آن را تصویب و از این ابزارها استفاده کنیم.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.