عیدانه ۵ میلیون تومانی وزیر راه به کارکنان شرکت فرودگاه‌ها/ سهم راه‌آهن ۱۵۰هزار تومان+سند

|
1 دیدگاه

به دستور و تائید وزیر راه و شهرسازی به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) به هریک از کارکنان شرکت فرودگاه‌های کشور مبلغ ۵۰ میلیون ریال عیدانه پرداخت شد این در حالی است که سهم کارکنان راه‌آهن ۱۵۰ هزار تومان بود.

طبق نامه معاونت توسعه مدیریت و منابع (محمدرضا امامی) آمده است: در اجرای دستورالعمل ماده ۴۱ ضوابط اجرایی بودجه سال ۹۵ ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازی و مصوبه هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌ها اجازه داده می‌شود به هر یک از کارکنان شاغل رسمی، پیمانی، قراردادی، روزمزد، قانون کار، قرارداد مشخص و معین و کارگری مبلغ ۵۰ میلیون ریال به صورت علی‌الحساب «به مناسبت میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم (ص)» پرداخت شود.

بنابراین گزارش پرداخت چنین رقمی به هریک از کارکنان شرکت فرودگاه‌های کشور بابت مبعث رسول اکرم (ص) در حالی انجام شد که این ارقام برای بخش‌های دیگر وزارت راه متفاوت بود. به عنوان مثال بخشی از کارکنان وزارت راه مبلغ ۳ میلیون ریال بابت عیدانه مبعث دریافت کردند و سهم کارکنان راه‌آهن از عیدانه مبعث یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بود.

بنابراین گزارش، در نامه رفاهی راه‌آهن درباره پرداخت عیدانه ولادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق و هفته حمل و نقل آمده است: با عنایت به نامه شماره ۱۳۳۳۰۶ / ۱۰۰ / ص مورخ ۹۵٫۹٫۲۳ قائم مقام مدیرعامل به مناسبت فرارسیدن هفته حمل و نقل و اعیاد مبارک ولادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق به منظور تقدیر و تشکر از تلاش همه همکاران در این صنعت به استناد ماده ۴۰ قانون الحاق موادی و قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اجازه داده می‌شود مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به همکاران رسمی، پیمانی، ثابت شرکتی، روز مزد، قرارداد کار معین و مشخص، مشاوره‌ای (ساعتی) دارای حکم کارگزینی، روحانیون شاغل تمام وقت که در آبان ۹۵ حقوق دریافت کردند و همچنین پلیس راه‌آهن که در آبان ماه امسال مزایا دریافت کرده‌اند از محل سایر خدمات رفاهی به صورت کمک‌های غیرنقدی در متمم ۵ آبان پرداخت شود.

بنابراین گزارش، وزیر راه و شهرسازی نیز طی نامه‌ای به رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اعلام کرده است که با امعان نظر به دستورالعمل نحوه پرداخت فوق‌العاده خاص شرکت‌های دولتی موضوع بند (ح) ماده قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه به کارکنان شرکت راه‌آهن خواهشمند است مقرر فرمائید حسب مفاد ماده ۳۱ روابط اجرایی قانون بودجه سال ۹۵ کشور موافقت شورای حقوق و دستمزد را جهت تداوم اعمال دستورالعمل مزبور تا سقف تعیین شده به تصویب هیأت مدیره شرکت مزبور اخذ و ابلاغ کنند.

بنابراین گزارش، پرداخت رقم ۵۰ میلیون ریال به بهانه عیدانه به کارکنان شرکت فرودگاه‌های کشور در حالی انجام شده است که شرکت فرودگاه‌ها مدعی است طبق مصوبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۵ شورای حقوق و دستمزد لازم بود ۶۵ درصد بخشی از احکام کارگزینی کارکنان رسمی، پیمانی، قرارداد معین و مشخص و روزمزد کارگری شرکت فرودگاه‌ها افزایش یابد مشروط بر اینکه کمک‌های رفاهی از جمله هزینه لباس، هزینه سفر و پاداش‌های ۶ ماهه حذف شود و این ۶۵ درصد جایگزین آن شود.

در واقع ظاهراً عنوان شده است که این ۵ میلیون تومانی که به هریک از کارکنان شرکت فرودگاه‌ها داده شده است به صورت علی‌الحساب بابت همین افزایش ۶۵ درصدی از تاریخ ۱۱ مرداد بوده است.

چنین دست و دلبازی در پرداخت مزایا به کارکنان شرکت‌های دولتی در حالی انجام می‌شود که وزیر راه و شهرسازی شب گذشته مدعی شد که باید هزینه‌های دولت را کاهش دهیم و دست در جیب دولت نکنیم.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: انقلابی

باسلام جناب وزیر
شما از کیسه بیت المال بخشش میکنید در صورتی که یارانه یک نفر در یک سال۵۴۷۲۰۰ تومان میشود شما یارانه ده سال یک شهروند را به دلیل اینکه احساس خطر میکنید بذل و بخشش میکنید خداوند ازت نگذرد

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.