قطع ۲۴ ساعته اینترنت در سال ۲۰۱۷ تا چه حد جدی است؟

|
0 دیدگاه

این روزها در برخی سایت های خبری اخبار و اطلاعاتی در مورد احتمال قطع ۲۴ ساعته اینترنت در سال آینده میلادی به چشم می خورد.

به گزارش اکسپرس، اولین بار موسسه امنیتی LogRhythm مدعی این امر شد و در گزارش خود علت این مساله را نقص و مشکلات فنی، بلکه حملات دامنه دار DOS دانست که از طریق ایجاد ترافیک بی سابقه و مصنوعی بر روی سایت های هدف آنها را از دسترس خارج می کند.

جیمز کاردر مدیر امور امنیتی این شرکت معتقد است در سال ۲۰۱۷ شاهد این نوع حملات خواهیم بود که گاه به گاه و در برخی موارد صورت می گیرند و باید توجه داشت که قطع اینترنت به دلیل حملات یاد شده می تواند بازارهای مالی را دچار مشکل کند.

افزایش ابزار و وسایل متصل به اینترنت و آسیب پذیری بسیاری از آنها دامنه این مشکل را تشدید کرده و حالا می توان انتظار داشت که دوربین های مدار بسته، لوازم خانگی متصل به اینترنت و خودروهای پیشرفته هم به شبکه های بوت نت مورد استفاده برای حملات DOS بپیوندند.

کارشناسان امنیتی حملات هکری سال ۲۰۱۶ را به تست موشکی تشبیه کرده و می‌گویند در سال ۲۰۱۷ شاهد پرتاب این موشک ها و اختلال جدی در دسترسی به اینترنت خواهیم بود. در یک ماه گذشته حملات شدید DOS سایت هایی مانند توییتر و اسپاتیفای را برای ساعات متمادی از دسترس خارج کرد.

جیمز کاردر همچنین پیش بینی کرد در سال ۲۰۱۷ شاهد رشد تعداد سایت های منتشرکننده اخبار جعلی خواهیم بود و هکرها بیش از پیش سایت های خبری مهم وابسته به شبکه های معتبر رسانه ای مانند سی ان ان و فاکس نیوز را هدف قرار خواهند داد.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.