نوسازی ناوگان و توسعه زیرساخت‌های ریلی اولویت دولت و مجلس باشد

|
0 دیدگاه

رئیس هیأت مدیره رجا توجه بیشتر به توسعه حمل و نقل ریلی در بودجه سال ۹۶ را خواستار شد.

به نقل از روابط عمومی رجا، سید محمد راشدی با اشاره به محدودیت‌های مالی این شرکت اظهارداشت: با حمایت سهام‌داران برای بهبود وضعیت مالی و منابع شرکت، امکان خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به هم‌وطنان میسر‌ ‌می‌شود.

وی افزود: هدف ما ارتقای خدمات‌دهی از نظر کیفی و افزایش آسایش و امنیت هم‌وطنان است و در این راه کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد.

رئیس هیأت مدیره شرکت رجا با اشاره به مشکلات متعدد موجود و اولویت‌های هیأت مدیره و مدیریت شرکت افزود: در راستای مدیریت مباحث مالی شرکت، شاید خیلی از هزینه‌ها را کاهش دهیم ولی نوسازی را در صورت حمایت دولت به جد پیگیری خواهیم کرد.

رئیس هیأت مدیره رجا با بیان اینکه بعد از واگذاری رجا در سال ۸۸ این شرکت هیچ یارانه‌‌ای بابت خدمات تکلیفی دولت دریافت نکرده است گفت: با وجود این مسأله، رجا همچنان خدمات تکلیفی را از بابت قطارهای محلی و حومه‌‌ای و برخی مسیرهای دیگر انجام می‌دهد که البته منجر به زیان شرکت می‌شود.

راشدی میزان زیان رجا بابت خدمات تکلیفی و … طی سالیان اخیر را بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: متأسفانه در دولت قبل بخش مسافری اعم از زیر ساخت و حمایت از شرکت‌های ریلی مورد بی‌مهری قرار گرفت.

وی ضمن قدردانی از دولت یازدهم در توجه به زیرساخت‌های ریلی به عنوان یکی از اولویت‌های این دولت افزود: با وجود توقعات دست‌اندرکاران و مطالبات هم‌وطنان، در بخش نوسازی ناوگان هنوز هیچ‌گونه کمکی به شرکت رجا نشده است.

راشدی با اشاره به میانگین سن ۳۱ سال ناوگان مسافری گفت: متأسفانه خدمات‌رسانی مطلوب و در شأن ملت عزیزمان با این ناوگان فرسوده امکان‌پذیر نیست.

رئیس هیأت مدیره رجا با اشاره به زمان بودجه‌ریزی برای سال آینده و مراحل تصویب آن در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: قطعاً نمایندگان محترم نیز در این برهه با دقت نظر بر توسعه حمل و نقل ریلی به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های اقتصادی کشور، حمایت‌های خاص خود را در تخصیص بودجه از این صنعت باید به منصه ظهور برسانند.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.