نوسان قیمت در بیشترین میزان ۱۷ ماه گذشته پیش از تعطیلات سال نو میلادی

|
0 دیدگاه

رویترز اعلام کرد:قیمت نفت پیش از آغاز تعطیلات سال نوی میلادی به بالای ۵۵ دلار در هر بشکه یعنی بیشترین میزان ۱۷ ماه گذشته افزایش یافت.

به نقل از رویترز، قیمت نفت آمریکا با بالاترین رقم در ۱۷ ماه گذشته، روز پایانی بازارهای جهانی را در آستانه کریسمس و تعطیلات سال نوی میلادی به پایان برد، با اینکه این افزایش‌ها اندک بود اما بازار منتظر است تا ببیند که اوپک می‌تواند کاهش تولید برنامه ریزی شده را مدیریت کند؟

علی‌رغم قیمت بالای نفت آمریکا، قیمت‌ها در روز جمعه در بازاری که برای تعطیلات کریسمس زودتر بسته شد، اندکی تغییر کرد.

هر بشکه نفت آمریکا با ۷ سنت افزایش ۵۳٫۰۲ دلار فروخته شد که بالاترین رقم از جولای ۲۰۱۵ به شمار می‌رود. هر بشکه نفت برنت نیز با ۱۱ سنت افزایش ۵۵٫۱۶ دلار معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا برای پنجمین هفته در طی ۶ هفته گذشته افزایش یافت و نسبت به اواسط ماه نوامبر حدود ۲۲ درصد رشد قیمتی داشت که به اعتقاد تحلیلگران، این افزایش بیشتر ناشی از توافق اوپک برای کاهش تولید بوده است.

فیل داویس، تحلیلگر بازار در این رابطه نوشت: «جمعه یک بازار آرام و با حجم کم مبادلات بود که قیمت‌ها اندکی حرکت کرد.» نفت خام آمریکا تنها چند پنی افزایش یافت تا یک رکورد جدید در بالاترین قیمت ۱۷ ماه گذشته ثبت کند.

طی چند هفته گذشته، اوپک و اعضای غیراوپکی توافق کردند تا تولید خود را از ابتدای ژانویه روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه کاهش دهند.

درحالی‌که تولیدکنندگان اوپک نظیر عربستان و عراق به مشتریان خود گفته‌اند که عرضه نفت خود را هم‌راستا با تصمیم اوپک کاهش خواهند داد، کشورهای لیبی و نیجریه از این کاهش مستثنی شدند چراکه درگیری در این کشورها تولیدشان را قبلا کاهش داده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.