واکنش کمیسیون امنیت به ادعای آمریکا درباره سردار سلیمانی

|
0 دیدگاه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر اینکه سفر سردار سلیمانی به سوریه نقض قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل است، اظهار کرد: این ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره سفر سردار سلیمانی به سوریه بی اساس است و این سفر هیچ ارتباطی به قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل ندارد.

حسین نقوی حسینی افزود: جمهوری اسلامی ایران مطابق مراوادات نظامی که با دولت رسمی و قانونی سوریه دارد در ارائه کمکهای مستشاری به این کشور اقدام می کند و سفر سردار سلیمانی نیز در این چارچوب صورت گرفته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: روابط میان ایران و سوریه و حضور نیروهای نظامی کشورمان و ارائه کمکهای مستشاری به این کشور بر اساس همکاری های ایران با دولت رسمی و قانونی سوریه صورت گرفته است ازاین رو این موضوع به هیچ کشوری از جمله آمریکا ارتباط ندارد.

نقوی حسینی با اشاره به اینکه ادعاهای آمریکایی ها بی اساس و بی پایه است گفت: من فکر می کنم که این نوع اظهار نظرها از عصانیت غربی ها به خاطر آزادی حلب نشات می گیرد.

وی تصریح کرد: غربی ها و در راس آمریکا به شدت نسبت به شکست در حلب عصبانی هستند از این نمی دانند چکار کنند و تقصیر را بر گردن چه کسی بیاندازند.

وی خاطر نشان کرد: آنها با طرح این گونه اظهار نظرها و احضار سفرای ایران در صددند که شوک بعد از آزادی حلب را به گونه ای جبران کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.