ویندوز را بی دردسر به روز کنید

|
0 دیدگاه

بسیاری از کاربران ویندوز در زمان به روزکردن این سیستم عامل و نصب وصله های جدید با مشکلاتی مواجه شده اند، اما ابزار جدید مایکروسافت می تواند این مشکل را حل کند.

به گزارش آی تک، این شرکت ابزار تازه‌ای عرضه کرده که به کاربران ویندوز امکان می‌دهد مشکلاتی را که در زمان به روزشدن ویندوز به وجود می آید، برطرف کنند. این ابزار از ویندوزهای ۷، ۸٫۱ و ۱۰ پشتیبانی می کند و با ویندوزهای قدیمی تر سازگار نیست.

از جمله کدهای اشتباه بسیار متداول که با استفاده از این ابزار قابل برطرف کردن است، می توان به کدهای ۰x80070002، ۰x80073712، ۰x800705B4، ۰x80070422، ۰x80070020، ۰x80004005، ۰x8024200B، ۰x80070003، ۰x80070643، ۰x8024402F اشاره کرد. این کدها مشهورترین کدهای اشتباهی هستند که در صورت وقوع مشکل در به روزرسانی نرم افزاری ویندوز ظاهر می شوند و معمولا کاربران نمی دانند در صورت نمایش این کدها باید چگونه مشکل خود را برطرف کنند.

برای دسترسی به این ابزار در ویندوز ۷ شما باید بر روی آیکون شبکه در بخش میله ابزار پایین ویندوز کلیک راست کنید و از میان دو گزینه موجود Troubleshoot problems را انتخاب کنید. پس از این کار باید دستورات ارائه شده در پنجره مربوطه را اجرا کنید تا مشکلات احتمالی شبکه را برطرف کنید و سپس Windows Update را یک بار دیگر نصب کنید تا ابزار مذکور در دسترس شما قرار بگیرد.

نکته مهم این است که ابزار یاد شده بر روی ویندوز ۸ در دسترس نیست و کاربران باید نسخه جدیدتر این ویندوز یعنی ویندوز ۸٫۱ را نصب کنند تا ابزار مذکور را بارگذاری و نصب کنند. برای استفاده از این ابزار در ویندوز ۸٫۱ باید کلید ویندوز را فشار دهید و عبارت Network problems را تایپ کنید. سپس بر روی Identify and repair network problems کیک کنید. سپس دستورات موجود را اجرا کرده و در نهایت Windows Update را اجرا کنید.

در مورد ویندوز ۱۰ تنها باید Windows Update Troubleshooter را بارگذاری کرده و Open or Save را در پنجره به نمایش درآمده را انتخاب کنید. بر روی Next کلیک کنید و دستورات موجود را برای حل مشکلات اجرا کنید.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.