پیش بینی خرابی خودروها قبل از وقوع به مدد فناوری

|
0 دیدگاه

یکی از مشکلات همیشگی مالکان خودرو این است که نمی توانند خرابی قطعات حساس اتومبیل هایشان را پیش بینی کنند و احتمال غافلگیرشدن آنها زیاد است.

پیشرفت فناوری به کمک حل این مشکل آمده و با نصب میکروفون های مافوق صوت می توان نقص ها و مشکلات قطعات مختلف و همین طور سروصدای مکانیکی مشکوک را در خودروها تشخیص داد و از این طریق مشکل قریب الوقوع احتمالی را شناسایی و برطرف کرد.

این میکروفون ها که از قابلیت خودآموزی برخوردارند دارای شبکه های عصبی هوشمندی هستند که می توانند درک خود از نحوه کارکرد بخش های مختلف خودرو را به تدریج بهبود ببخشند تا با دقت و سرعت بیشتری خرابی های احتمالی هر خودرو را تشخیص دهند.

شرکت ۳DSignals  مبدع این فناوری در حال مذاکره با تعدادی از شرکت های خودروسازی اروپایی است تا انها از دستاورد مذکور در تولیدات خود استفاده کنند. اختراع مذکور به خصوص برای ارتقا و بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف سوخت و قطعه در خودروهای پرکاربرد مانند تاکسی و سرویس های عمومی مفید است.

ضریب دقت این میکروفون های مافوق صوت ۹۸ درصد برآورد شده و پیش از این از فناوری مشابهی برای شناسایی مشکلات و قطعات معیوب برخی دستگاه های صنعتی در کارخانه ها نیز استفاده شده است.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.