۷۰ درصد اعتبارات ICT بودجه امسال و سال آینده در ردیف‌های متفرقه است/ نظارت سخت‌ بر اعتبارات بدون برنامه و خروجی

|
0 دیدگاه

بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۶ در بخش ICT نشان می‌دهد: بیش از ۷۰ درصد اعتبارات فاوای بودجه ۱۳۹۶ و بودجه ۱۳۹۵ در قالب ردیف‌های متفرقه و فاقد برنامه، فعالیت و کمیت‌های زمان شروع و پایان، نوع خروجی است که نظارت را سخت می‌کند.

دفتر مطالعات فناوری های نوین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گزارش بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور را با نگاهی اجمالی به فناوری اطلاعات و ارتباطات منتشر کرده است.

در این گزارش آمده، جمع اعتبارات فناوری اطلاعات و ارتباطات در لایحه بودجه ۱۳۹۶ نسبت به قانون بودجه ۱۳۹۵ حدود ۲ درصد کاهش داشته و به رقم ۱۱۸٫۴۸۵ میلیارد ریال رسیده است.

این رقم ۳٫۲ درصد از جمع کل اعتبارات عمومی کشور است. بیش از ۷۰ درصد اعتبارات فاوای لایحه بودجه ۱۳۹۶ و قانون بودجه ۱۳۹۵ در قالب ردیف‌های مت فرقه است و فاقد هرگونه برنامه، فعالیت و کمیت‌های پایه‌ای نظیر زمان شروع و پایان، نوع خروجی و… است که نظارت بر آنها را سخت می‌کند.

در راستای شفافیت بودجه‌ای، انتقال اعتبارات متفرقه به ردیف‌های برنامه‌ای متناظر مثبت خواهد بود. از آنجا که اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عموماً بالای بالای ۵۰ درصد محقق می‌شوند و سابقه چند ساله دارند قابلیت برنامه‌ریزی و انتقال آنها به بخش اعتبارات برنامه‌ای کاملاً امکان‌پذیر است.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.