۸۹ درصد درآمدهای مالیاتی کشور در هشت ماه امسال محقق شد/ اخذ۱۰۰درصدی مالیات کالا و خدمات

|
0 دیدگاه

مجموع درآمدهای مالیاتی کشور تا پایان آبان ماه امسال به ۶۱۸ هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال رسید که حاکی از تحقق ۸۹ درصدی نسبت به مصوب هشت دوازدهم است.

این رقم شامل ۳۱۰ هزار و ۵۳۱ میلیارد ریال مالیات مستقیم و ۳۰۸ هزار و ۱۹۴ میلیارد ریال مالیات غیرمستقیم است که به ترتیب ۹۳ درصد و ۸۶ درصد نسبت به مصوب هشت دوازدهم امسال تحقق یافته اند.
مجموع مالیات اشخاص حقوقی در این مدت ۱۹۸ هزار و ۲۹۷ میلیارد ریال، مالیات بر درآمد ۹۵ هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال و مالیات بر ثروت ۱۶ هزار و ۷۰۸ میلیارد ریال بوده است.
بر اساس داده های دریافتی از سازمان امور مالیاتی، در هشت ماهه امسال مبلغ ۲۴۴ هزار و ۹۹۵ میلیارد ریال مالیات بر کالا و خدمات اخذ شد که نسبت به مصوب هشت دوازدهم، تحقق ۱۰۰ درصدی نشان می دهد.
همچنین، در این مدت ۶۳ هزار و ۱۹۹ میلیارد ریال مالیات بر واردات از واردکنندگان اخذ شد.
پیشتر «سید کامل تقوی نژاد» رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور از رشد ۲۵ درصدی درآمد مالیاتی در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد که از طریق شناسایی مودیان جدید و وصول مطالبات مالیاتی حاصل شده است.
مجموع درآمدهای مالیاتی سال ۱۳۹۴ رقمی افزون بر ۷۹۱ هزار و ۸۸۹ میلیارد ریال بود که در مقایسه با سال پیش از آن (۱۳۹۳) ۱۲ درصد رشد داشت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.