اطلاعیه تکمیلی سازمان حج و زیارت درباره پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات

|
0 دیدگاه

سازمان حج و زیارت درباره پیش ثبت‌نام سفرهای نوروزی عتبات اطلاعیه‌ای تکمیلی صادر کرد.

 سازمان حج و زیارت درباره پیش ثبت‌نام سفرهای نوروزی عتبات اطلاعیه‌ای تکمیلی صادر کرد.

در متن اطلاعیه تکمیلی سازمان حج و زیارت در خصوص پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات آمده است: متقاضیان محترم تشرف به عتبات عالیات در این دوره که مایل به اعزام از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۵ لغایت ۳۱ اردیبهشت ۹۶  می‌باشند، با رعایت موارد مشروحه ذیل و با تکمیل فرم مربوطه در سامانه (http://atabat.haj.ir) می‌توانند برای خود و همراهانشان پیش ثبت‌نام کنند.

زمان پیش ثبت نام از ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۱۲ بهمن آغاز و تا ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۸ بهمن ادامه خواهد داشت.

نتایج قرعه کشی روز شنبه ۲۳ بهمن ماه  بر روی سامانه پیش ثبت نام (http://atabat.haj.ir) قابل رویت خواهد بود.

 جهت آشنایی کامل با مراحل و روش ثبت نام خواهشمند است حتماً موارد ذیل را مطالعه و سپس نسبت به انجام پیش ثبت نام اقدام کنند.

متقاضیان می توانند به یکی از ۲ روش ذیل نسبت به پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام کنند:

الف- پیش ثبت نام گروهی، از ۱ تا ۷ نفره (ثبت نام در این روش حداقل ۱ نفر و حداکثر تا ۷ نفر می‌باشد)

ب- پیش ثبت نام گروهی، فقط ۳۵ نفره (ثبت نام در این روش می‌بایست حتماً ۳۵ نفر کامل باشد)

توجه مهم: افرادی که مبادرت به ثبت نام ۳۵ نفره می‌کنند درصورتیکه تعدادی از آنها منصرف یا از آن گروه خارج شوند(گروه جدید تشکیل دهند) و عدد گروه به کمتر از ۲۵ نفر تقلیل یابد؛ گروه اولیه حذف شده و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.

توجه: فقط ۱۵درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام‌های گروهی (گروههای ۳۵ نفره) می‌باشد، لذا پیشنهاد می‌شود برای آنکه از امکان بیشتری برای تشرف بهره‌مند شوید، در گروه‌های حداکثر تا ۷ نفره ثبت نام فرمائید.

تذکرات مهم

۱) هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج شود.

۲)هر نفر فقط یکبار و در یک گروه می‌تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت‌نام کنند و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجایی اسامی گروه خود باشد می‌تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کند که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

۳)کدملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت‌احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.

۴) پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام (دوشنبه ۱۸ بهمن ۹۵) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نمی‌باشد.

۵)  باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروان‌ها  از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت‌نام الزامی است.

۶) در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت‌نام شده از ظرفیت اعزام در ماه‌های اعلام شده در استان‌های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه‌ها براساس قرعه‌ تعیین و از طریق همین سامانه به آنها اعلام می‌گردد و افراد مازاد بر ظرفیت حذف خواهند شد.

۷) قرعه کشی و اعزام  افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب کنند.

۸) تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (بصورت ۴ رقمی) در فرم درج شود.

۹) کدملی همه افراد ۱۰ رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن بطور کامل در فرم ثبت شود.

۱۰) پس از تکمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی جهت کنترل نمایش داده می‌شود، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب  و نسبت به قطعی کردن پیش ثبت‌نام خود اقدام کنند. چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرتها اقدام کنند.

۱۱)  پس از قطعی کردن پیش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می‌دهد که این شماره را یادداشت کرده و برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگهداری خواهید فرمود.

۱۲) داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ اعزام ضروری است ضمناً فرزندان بالای ۱۷ سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند.

۱۳) فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی، میسر نمی‌باشد.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.