برنامه‌های هنری نباید فقط در تهران متمرکز شود

|
0 دیدگاه

رهبر ارکستر سمفونیک تهران گفت: هدف من این است که برنامه‌های هنری فقط در تهران متمرکز نشود تا مردم ما در سراسر ایران حتی در نقاط محروم‌تر بتوانند از این هنر شگرف لذت ببرند

شهرداد روحانی رهبر ارکستر سمفونیک تهران در دومین شب اجراهای استانی در جمع علاقه‌مندان حاضر شد و به سوالات آن‌ها درباره اجراهای ارکستر سمفونیک پاسخ داد. روحانی در پاسخ به این سوال که موسیقی چه تاثیری بر پیروزی انقلاب اسلامی داشته است گفت: موسیقی نه تنها بر روی انقلاب که بر همه‌چیز تاثیر دارد. چون موسیقی زبان بین‌المللی است. حتی در میان همین موزیسین‌هایی که امشب به روی صحنه رفتند چند نفری هستند که در زمان جنگ در جبهه‌ها و برای بالا بردن روحیه رزمندگان موسیقی می‌نواختند و من خودم قطعاتی در تقدیر از ایثار عزیزانی که در جنگ رشادت به خرج دادند ساختم از جمله «فریاد تهی» که همین امشب اجرا کردیم و یا «سرزمین مادری» و «حماسه» که همگی به پاس از جان گذشتگی این عزیزان بود. باید بگویم موسیقی هنری والا و اثرگذار در همه زمینه‌هاست.

رهبر ارکستر سمفونیک در پاسخ به این سوال که موسیقی می‌تواند چه نقشی در روابط ایران در عرصه جهانی بازی کند تصریح کرد: فرهنگ و هنر حربه‌ای بسیار موثر در عرصه روابط جهانی است و از طریق آن می‌توانیم روابط گسترده و عمیقی با بقیه دنیا داشته باشیم و به تبع آن تاثیر مثبتی بر افکار عمومی مردم جهان بگذاریم. ما در ارکستر سمفونیک این مساله را بسیار جدی می‌گیریم چراکه تبادل‌های فرهنگی و هنری بین ما و سایر کشورها می‌تواند افکار عمومی را نسبت به مردم ایران عوض کند همچنانکه می‌دانید متاسفانه در رسانه‌های جهانی بسیاری مواقع اخبار صحیحی از ایران در جهان منعکس نمی‌شود و موسیقی به عنوان هنری والا می‌تواند در بهبود این تصویر مخدوش کمک بزرگی باشد.

روحانی در ادامه درباره تجربه‌ نوازندگان ارکستر سمفونیک در بوشهر گفت: اگرچه ساعات کمی است که در کنار بوشهری‌های عزیز هستیم اما در همین مدت کوتاه هم حضور خونگرم آن‌ها را حس کردیم. از جانب ارکستر سمفونیک و خودم از آن‌ها بابت میهمان‌نوازی صمیمانه‌شان تشکر می‌کنم. امشب هم برنامه دیگری در بوشهر اجرا می‌کنیم و امیدوارم که این تنها اجرای ما در بوشهر نباشد. باز هم به جمع شما برگردیم و روی صحنه برویم چون هدف من این است که برنامه‌های هنری فقط در تهران متمرکز نشود تا مردم ما در سراسر ایران حتی در نقاط محروم‌تر بتوانند از این هنر شگرف لذت ببرند. اجرای اولین تور استانی ارکستر سمفونیک هم به واقع به همین منظور برگزار شده است و ما بعد از بوشهر به خوزستان سفر می‌کنیم و در برنامه‌های آینده به جاهای دیگر خواهیم رفت.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.