برگزاری برنامه‌های متنوع در مدارس در دهه مبارک فجر

|
0 دیدگاه

برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، کتابخوانی، روزنامه‌دیواری، دلنوشته، نقاشی و مسابقات ورزشی از جمله برنامه‌هایی است که در مدارس در دهه مبارک فجر، برگزار می‌شود.

در اولین روز دهه مبارک فجر، مدارس کشور، برنامه‌های مختلفی داشتند.

فضای مدارس و کلاس‌های درس آذین‌بندی شدند و زنگ انقلاب رأس ساعت ۹:۳۳( لحظه ورود تاریخی امام(ره) به کشور در سال ۵۷) در مدارس سراسر کشور نواخته شد.

برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، کتابخوانی، روزنامه دیواری، دلنوشته، نقاشی و مسابقات ورزشی از جمله برنامه‌هایی است که در مدارس در این دهه اجرا می‌شود.

مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در این خصوص گفت: برنامه تجدید میثاق دانش‌آموزان و فرهنگیان با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب در روز ۱۸ بهمن در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزاری می‌شود.

وی به برنامه مهمانی لاله‌ها اشاره کرد و ادامه داد: مهمانی لاله‌های و عطرافشانی و گل‌افشانی مزار شهدا توسط دانش‌آموزان در چهاردهم بهمن ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

فیض به برنامه پرسش و پاسخ و گفت‌وگوهای آزاد دانش‌آموزی اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسه نقد آزادانه با عنوان «نقد مودبانه» به مدارس توصیه شده است.

وی ادامه داد: به مدارس توصیه شده است که برگزاری اردوهایی به مراکز علمی و صنعتی را در برنامه خود داشته باشند؛ البته مراکز علمی و صنعتی که بعد از انقلاب پایه‌گذاری شده است یا توفیقات بزرگی کسب کرده‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بازدید از موزه عبرت در تهران و نمایشگاه سیار موزه عبرت در برخی استان‌ها از دیگر مواردی است که اجرای آن به مدارس توصیه شده است.

همچنین برخی مدارس، برنامه‌های متنوعی را به صورت خودجوش طراحی کرده‌اند؛به عنوان مثال مسئولان دبستان پسرانه ولیعصر(عج)۱ ورامین، برنامه‌ای را برای ورود نمادین کاروان امام خمینی(ره) در ساعت ۹:۳۳ صبح امروز تدارک دیدند.

تصاویری از برنامه این دبستان را مشاهده می‌کنید:

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.