توهین به مقدسات، ایجاد شبهه و ترویج مفاسد اخلاقی ۳ کارکرد دشمن در فضای مجازی

|
0 دیدگاه

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خواستار استفاده درست از شبکه های مجازی شد و گفت: نباید در برابر دشمن انفعالی عمل کنیم و در همین فضای مجازی بایستی سعی کنیم تا در برابر دشمنان بایستیم.

حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، در دیدار رییس و جمعی از اعضا بسیج رسانه کشور، با بیان اینکه در زندگی، همه انسان‌ها گاهی بر سر ۲ راهی قرار می‌گیرند، اظهار کرد: مهم این است که ما در این دور راهی ها خداوند را انتخاب کنیم.

وی با بیان اینکه در دنیای امروز رسانه‌ها نقش اصلی را ایفا می‌کنند، افزود: امروز رسانه‌ها از تنوع بسیار زیادی برخوردار‌اند و این تنوع در آینده نیز گسترده تر خواهد شد.

این مرجع تقلید با اشاره به فعالیت و سرمایه‌گذاری بسیار زیاد دشمنان در زمینه رسانه، تصریح کرد: امروز دشمنان رسانه‌های قوی را در اختیار گرفته‌اند و سرمایه گذاری بسیار زیادی انجام داده‌اند و وقت آن رسیده است که اجازه ندهیم آن‌ها رسانه برتر باشند.

وی جابجا کردن حق و باطل را یکی از برنامه‌های رسانه‌ای دشمن عنوان کرد و افزود: باید شرایط زندگی خود را بشناسیم و تا ندانیم در چه شرایطی زندگی می‌کنیم نمی‌توانیم در برابر این رسانه‌ها به خوبی عمل کنیم.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی  با بیان اینکه شما همیشه باید در مسیر حق استوار باشید و از حق دفاع کنید، بیان کرد: امروز معمول شده است که شایعات را در رسانه‌ها منتشر می‌کنند و حال این شایعات یا دروغ است و یا راست که البته بایستی همانند راز پنهان بماند.

وی با بیان اینکه نباید به شایعات دامن زد، افزود: این روزها برخی ارباب جراید هدفی جزء تخریب ندارند و برای تخریب دیگران از هیچ وسیله ای کوتاهی نمی‌کنند و از شایعات برای تخریب افراد استفاده می‌کنند.

این مرجع تقلید با تاکید بر ضرورت حفظ آبروی مردم و پرهیز از تفرقه افکنی، اظهار کرد: اهانت به مقدسات، شبهه افکنی در ارتباط با قرآن، رهبری و اعتقادات و ترویج مفاسد اخلاقی  از مهمترین اهداف رسانه‌های دشمنان محسوب خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز ابزار گناه براحتی در اختیار کودکان و نسل جوان قرار گرفته است، تصریح کرد: نباید در برابر دشمن انفعالی عمل کنیم و حتی در همین فضای مجازی بایستی سعی کنیم تا در برابر دشمنان بایستیم و توجه داشته باشیم که فیلتر کردن مشکلی را حل نمی‌کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفت: امروز نسل جوان در معرض تهدیدات دشمنان قرار گرفته‌اند و باید فعالیت‌های فرهنگی خود را از کودکی آغاز کنیم تا نسل جوانمان در برابر این تهدیدات واکسینه شوند.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.