فرماندار ورامین: در زمان بروز بحران، مدیریت نقش به سزایی در کاهش تلفات انسانی دارد

|
0 دیدگاه

فرماندار ورامین گفت: در زمان بروز حادثه و بحران ، مدیریت بحران نقش به سزایی در کاهش تلفات انسانی دارد که این مهم با برگزاری جلسات تمرینی و هماهنگی تمامی دستگاه ها میسر می شود.

محمدرضا یوسفی روز پنجشنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان ورامین که به منظور بررسی حادثه ریزش ساختمان چهارطبقه در این شهرستان تشکیل شد اظهار کرد: در زمان بروز حوادث است که نقص ها، مشکلات و کمبودها به چشم آمده و نمایان می شود و در این حادثه که در آن سه نفر از افراد جان خود را از دست دادند این امر به چشم آمد.
وی گفت: کارهای امدادی به لحظه باید صورت گیرد، این که تجهیزات فنی وجود داشته باشد ولی افراد نتوانند از آن به درستی استفاده کنند نشان از این دارد که در زمان های بی کاری، این افراد نسبت به تمرین و برگزاری مانورهای مختلف اقدام نکرده اند.
فرماندار ورامین اظهار کرد: جلسه ستاد بحران ، محل تعریف و تمجید از یکدیگر نیست بلکه باید با بررسی امور، ضعف ها را شناسایی و آن ها را برطرف کنیم اگر کسی نیز در شب حادثه در محل حضور پیدا کرده در اصل به وظیفه خود عمل نموده است.
یوسفی گفت: در شرایطی کنونی که تمامی کارها باید نظام مند و قانونی صورت گیرد ولی در شب حادثه از ناظر و مهندس شهرداری خبری نبود.
وی گفت: پس از فوت این عزیزان که شیرازه خانواده ای از هم پاشید دیگر چاره اندیشی فایده ای ندارد ولی باید تلاش کرد که از بروز اتفاقاتی از این دست جلوگیری کرد.
فرماندار ورامین تاکید کرد: باید جلساتی به منظور هماهنگی بیشتر دستگاه های خدمات رسان به مردم انجام شود تا در مواقع ضروری و بحران بتوان با مدیریت قوی ، از بروز تلفات بیشتر جلوگیری کرد.
وی از دادستان عمومی و انقلاب ورامین خواست تا با ورود به این موضوع ، با کسانی که جان مردم برایشان اهمیت ندارد برخورد قانونی کند.
دادستان عمومی و انقلاب ورامین نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز گفت: برای هیچ کس قابل باور نیست که گودبرداری این چنینی در مرکز شهر، بدون مجوز از شهرداری بتواند انجام شود.
ابوالقاسم مراد طلب افزود: در دادسرای شهرستان ورامین گروهی برای مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز ساماندهی شده اند ولی این که چرا در شهرداری این امر صورت نمی گیرد باید مورد بررسی قرار گیرد.
وی تأکید کرد: پلیس ساختمانی در دورترین نقطه شهر اگر کسی آجر روی آجر بگذارد خبردار می شوند و از ادامه کار جلوگیری می کنند ولی این که چرا در مرکز شهر از این عملیات جلوگیری نکرده اند جای تأمل دارد.
مراد طلب گفت: دستگاه قضا تا حصول نتیجه کامل، این پرونده را پیگیری می کند.
شامگاه یکشنبه هفته جاری یک ساختمان چهارطبقه به دلیل گودبرداری غیر اصولی دچار ریزش شد و طی آن یک زن به همراه دو فرزندش جان خود را از دست دادند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.