فرهادی در اسکار چقدر شانس دارد؟

|
0 دیدگاه

پل ورفوهن با «او» در حالی جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان گلدن گلوب ۲۰۱۷ را از آن خود کرد که حتی نامش در لیست نهایی نامزدهای فیلم خارجی‌زبان اسکار هم نیست. در حالی که تا قبل از این از «تونی ادرمن» محصول سینمای آلمان به عنوان جدی‌ترین رقیب «فروشنده» در مراسم اسکار امسال یاد می‌شد، فیلم «او» به عنوان بهترین فیلم خارجی‌زبان گلدن گلوب برگزیده شد تا معادله‌های اسکار امسال پیچیده‌تر و غیرقابل‌ پبش‌بینی‌تر شود.

فیلم «تونی ادرمن» بیش از این توانسته بود جوایز مختلفی را در آمریکا کسب کند و در کنار «فروشنده» یکی از شانس‌های اصلی اسکار امسال بود اما «او» با جایزه دیشب نشان داد که هیچ‌کدام از فیلم‌های امسال به طور قطع در بخش اسکار خارجی‌زبان انتخاب نشده‌اند و فیلمی نتوانسته تمام توجه‌ها را به خود جلب کند. با این شرایط ممکن است هرکدام از فیلم‌های حاضر در بخش خارجی‌زبان اسکار به عنوان فیلم برگزید انتخاب شوند و شاید فیلم گمنامی «فروشنده» و «تونی ادرمن» را کنار بزند و اسکار فیلم خارجی‌زبان را از آن خود کند.
اصغر فرهادی بیش از این با فیلم «جدایی نادر از سیمین» به عنوان تنها نماینده سینمای ایران که موفق به دریافت این جایزه شده است، اسکار فیلم خارجی‌زبان را دریافت کرده است. هرچند فیلم «فروشنده» موفق شد در جشنواره کنِ فرانسه نشان بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر مرد از آن خود کند و اتفاق تازه‌ای را برای اصغر فرهادی و سینمای ایران رقم بزند. باید منتظر ماند و دید «فروشنده» می‌تواند دومین اسکار را برای فرهادی به ارمغان بیاورد.
فهرست نامزدهای نهایی جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۷ بهمن‌ماه اعلام خواهد شد و هشتاد و نهمین دوره این رویداد سینمایی ۲۶ فوریه، یک‌شنبه ۸ اسفندماه در دالبی‌تئاتر لس‌آنجلسِ آمریکا برگزار می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.