ما در جهان آینده چه سهمی خواهیم داشت؟ موضوع «زاویه» این هفته

|
0 دیدگاه

مناظره زنده تلویزیونی «زاویه» شبکه چهار سیما این هفته با موضوع سهم ما در جهان آینده برگزار می‌شود.

مجله علوم انسانی شبکه چهار با عنوان «زاویه» ۱۳ بهمن، با حضور دو کارشناس به بحث در خصوص آینده فرهنگ در جهان و نقش ما در فرهنگ و اخلاق جهان آینده و نیز تعاملات اختصاص دارد.
از یکی دو سده پیش به این سو، در کنار همنشینیِ فرهنگِ ایرانی اسلامی ، عامل سومی به نام تجدد به همراه صنعت وارد ایران شد .اگر در گذشته هر صد سال اتفاق جدیدی رخ می داد و می بایست خودمان را برای مواجهه با آن آماده می کردیم امروزه آهنگ تغییرات شتاب گرفته است. جهان آینده، جهانی متفاوت خواهد بود؛ جهانی که تغییرات پرشتاب هویتی، فرهنگی و اجتماعی آن پر شاخ و برگ است و در آن، باید فعالانه و آگاهانه سهم خویش را بسازیم.
برنامه «زاویه» به همین منظور امشب قصد دارد تا با حضور «حجت الاسلام والمسلمی سعید رضا عاملی رییس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران» و «دکتر مهدی محسنیان راد استاد دانشگاه امام صادق(ع) » به این سوالات پاسخ دهد که جهان آیندة اساساً چه هویتی دارد؟ آیا دهکده جهانی آخرین ایستگاه جهان است ؟ چه آینده ای پیش رو داریم و باید چگونه برای آینده آماده شویم؟آیا در جهان آینده، پاره ای از فرهنگ ها دچار افول و اضمحلال خواهند شد ؟برای اینکه در جهان آینده نقش و سهم جدی تر و فعال تری داشته باشیم چه باید بکنیم؟
«زاویه» به تهیه کنندگی حسین مروی و با اجرای عبدالله صلوالتی چهارشنبه ها ساعت ۲۱ از شبکه چهارسیما پخش و روز بعد ساعت ۱۰ و شنبه ها ساعت ۱۳:۳۰ بازپخش می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.