مدیر مؤسسه انتشارات بین‌المللی الهدی منصوب شد

|
1 دیدگاه

با حکم ابوذر ابراهیمی ترکمان، محمدحسین احمدی، به عنوان مدیر مؤسسه انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منصوب شد.

مراسم تودیع و معارفه مدیران جدید و پیشین مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی، پیش از ظهر امروز (۱۱ بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونان و مدیران این سازمان در محل حوزه ریاست، برگزار شد.

تأثیرگذاری در عرصه بین‌المللی هدف اصلی ما است

ابراهیمی‌ترکمان در سخنان آغازین خود، ضمن تقدیر از تلاش و فعالیت‌های سید قاسم میرصفی، مدیرکل حقوقی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سرپرست پیشین مؤسسه الهدی، تقویت و گسترش فعالیت‌های مرتبط با این مؤسسه را خواستار شد.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه الهدی، گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از ابتدای تأسیس تاکنون تلاش کرده تا تصویری روشن از فرهنگ و تمدن ایرانی ـ اسلامی را به جهانیان عرضه کند. الهدی مؤسسه وابسته به این سازمان، به عنوان بازوی توانمند انتشاراتی سازمان با ایجاد فرصت‌های جدید و حضوری پر رنگ‌تر در عرصه نشر داخلی و بین‌المللی می‌تواند فعالیت‌های بسزایی را داشته باشد.

وی در سخنان خود، بر اجرای اساسنامه، انعکاس اخبار و فعالیت‌های مؤسسه الهدی در فضای مجازی، توسعه ارتباطات با ناشران بین‌المللی، نشر دیجیتال و  چاپ کتب به زبان مختلف دنیا، تأکید کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، تلاش برای عرضه بهتر و مؤثرتر محصولات فرهنگی مؤسسه الهدی را از راهکارهای اصلی برای رساندن این مؤسسه به جایگاه ناشر طراز اول در عرصه تولید فرهنگی کشور عنوان کرد.

ابراهیمی‌ترکمان افزود: یکی از اولویت‌های ما در خارج از کشور باید این باشد که بتوانیم فرهنگ مکتوب خود را ترجمه و به دیگر کشورها منتقل کنیم؛ از این رو لازم است ارتباط و همکاری الهدی و رایزنی‌های فرهنگی کشورمان توسعه یابد.

وی همچنین، تأکید کرد: این مؤسسه نیاز به اتاق فکر دارد که هر ماه به مدت یک بار تشکیل شود و در راستای آن، تحولات فرهنگی جهان را پیگیری و برای آن برنامه‌ریزی کنند.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تأکید بر حضور مؤسسه الهدی در جایزه کتاب سال کشورها، گفت: تأثیرگذاری در عرصه بین‌المللی هدف اصلی ما است که امیدواریم در دوره جدید و بهره‌گیری از توانمندی‌ها، کارهای مهم‌تر و اقدامات بیشتری در زمینه این مسئولیت مهم انجام شود.

در این مراسم، سید محمدحسین هاشمی، معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در سخنانی، بر حرکت رو به رشد و دارای تحولات بسیار مثبت این مؤسسه طی سال‌های اخیر اشاره کرد.

وی همچنین، افزود: این مؤسسه با پرهیز از فعالیت‌های غیر مرتبط با حوزه فعالیت خود، توانست به مسیر خود باز گردد و با جهشی مطلوب در عرصه بین‌المللی گام بردارد.

پس از آن، احسان خزایی، معاون اداری و مالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنانی گفت: انتشارات بین‏‌المللی الهدی با حضور مستمر و فعال در عرصه چاپ و نشر داخلی و بین‌‏المللی تاکنون توانسته است هزاران عنوان کتاب در موضوعات مختلفی چاپ و منتشر کند.

وی یادآور شد: چاپ کتب فاخر و ارزشمند به زبان‌های مختلف در دستور کار فعالیت‌های این مؤسسه قرار دارد.

میرصفی، سرپرست پیشین مؤسسه الهدی در ادامه این مراسم، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این مؤسسه طی سال‌های اخیر، گفت: تلاش کردیم در این سال‌ها کم‌کاری نکنیم و بتوانیم یک گام به جلو برویم و امیدواریم این تلاش‌ها نتیجه داده باشد.

بنابر اعلام این خبر، مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سال ۱۳۶۳ به عنوان یک ناشر بین‌المللی با هدف گسترش همکاری‌‌های بین‌المللی فی مابین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی تأسیس و فعالیت خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داد.

گفتنی است، محمدحسین احمدی پیش از  این مشاور اجرایی معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی بوده است.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: علی مزارعی

با اهدا سلام
ابتدا تشکر می کنم از چاپ کتاب های ارزشمندی که آن انتشارات محترم داشته و دارند بنده کتاب دریای جان از هلموت ریتر را می خواستم برای رساله دکتری چون موض.ع من در مورد عطار است اما متاسفانه قیمتش را تغییر دادهاند و از ۷۸۰۰۰ریال سال ۸۸ قیمت سال ۸۹ را ۳۶۰۰۰۰ریال نوشته اند و در توان من برای خرید نیست لطفا اگه ممکنه بفرمایید قیمت کتاب سالهای گذشته را تغییر ندهند
با سپاس و عرض ادب علی مزارعی دانشجوی دکتری ادبیات فارسی

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.