کنترل جمعیت آفت سوسک پوستخوار کاج

|
0 دیدگاه

با به‌کارگیری روش های علمی و تحقیقاتی جهت کنترل آفات درختان،جمعیت آفت درختی سوسک پوستخوار کنترل شد.

شناسایی دقیق این گونه آفت با روش های علمی، بازدید و بررسی نقاط آلوده و تعیین کانون های آلودگی فعال ، تعیین نقاط تله گذاری با توجه به نقشه و میزان آلودگی و پوشش حداکثری تمام منطقه و نصب تله ها از مراحل اجرای این عملیات بوده که توسط کارشناسان مجرب اداره فضای سبز حوزه امور شهری و محیط زیست  در این  منطقه اجرایی شده است.

 با انجام این روش، تعداد بسیاری از حشرات بالغ شکار شده و جمعیت آفت در میان درختان کاج نیز بدینوسیله کاهش پیدا کرده و بهترین مزیت استفاده از روش یاد شده این است که کنترل آفت با تمام استانداردهای زیست محیطی سازگار بوده و هیچ گونه خسارتی  را برای درخت وسایر گونه های نباتی در پی نخواهد داشت .

هر هفته پایش درکل منطقه ۲۱ صورت می گیرد و هدف از اجرای این طرح، جمعیت شناسی سوسک پوستخوار کاج در فاصله زمانی یک سال  است که این امر اطلاعات مفیدی در خصوص نحوه کنترل فیزیکی،شیمیایی و بیولوژیک این آفت با توجه به نحوه زندگی و پراکندگی جمعیتی آن را ارائه می دهد.

متاسفانه در چند سال اخیر یکی از معضلات اصلی درختان کاج در شهرهای مختلف  از جمله تهران شیوع آفت خطرناک سوسک پوستخوار کاج بوده که افزون بر خسارت مستقیم به درختان کاج می تواند در صورت کنترل نشدن، هر ساله باعث قطع تعداد زیادی از درختان کاج فضای سبز و عرصه های جنگلی شود.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.