۷۰ درصد تشخیص‌های بالینی پزشکان نیازمند آزمایش است

|
0 دیدگاه

یک دکترای علوم آزمایشگاهی گفت: آنچه مسلم است آزمایشگاه به عنوان یک ابزار مهم در غربالگری،تشخیص و پایش بیماری‌ها نقش بسیار زیادی دارد و نتایج آزمایشگاهی می‌تواند در تصمیم گیری بالینی پزشکان بسیار کمک کننده باشد.

سید مهدی بوترابی دبیر علمی دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران، گفت: این کنگره با هدف ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی و ارائه مقالات و پنل‌های علمی بر اساس مطالب روز دنیا برگزار می‌شود.

این دکترای علوم آزمایشگاهی و میکروب شناسی، گفت: تشخیص آزمایشگاهی، یک بخش بسیار مهم از تشخیص بالینی را تشکیل می‌دهد و بسیاری از بیماری‌ها امروزه بدون انجام آزمایش، تشخیص داده نمی‌شود.

بوترابی با عنوان این مطلب که ۷۰ درصد تشخیص‌های بالینی نیازمند تشخیص آزمایشگاهی است، تاکید کرد: آنچه مسلم است آزمایشگاه به عنوان یک ابزار مهم در غربالگری ،تشخیص و پایش بیماری‌ها نقش بسیار زیادی دارد و نتایج آزمایشگاهی می‌تواند در تصمیم گیری بالینی پزشکان بسیار کمک کننده باشد.

وی افزود: برای اولین بار ۲۲ محور کنگره را بر اساس موضوعاتی که در حال حاضر در دنیا بحث می‌شود و بیشتر در کشورمان کاربرد دارد، انتخاب کرده‌ایم. ضمن اینکه ۷ محور از ۲۲ محور، مربوط به مدیریت آزمایشگاهی است که شامل چالش‌ها و نیازهای آینده آزمایشگاه، مدیریت علمی در آزمایشگاه، نظام آزمایشگاه در دنیا و ایران، و…، است.

بوترابی گفت: با توجه به حضور اساتید خارجی در کنگره پیش رو، این مسئله می‌تواند نقش به‌سزایی در افزایش دانش و آگاهی همکاران آزمایشگاهی ما داشته باشد، ضمن اینکه کنگره نیز دارای امتیاز بازآموزی برای همکاران است.

دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره کشوری ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران، از ۳۱ فروردین تا سوم اردیبهشت ۹۶ در سالن همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.