بوسنی و هرزگوین خواستار گسترش همکاری های فرهنگی ،ورزشی و علمی با ایران شد

|
0 دیدگاه

وزیر امور مدنی بوسنی و هرزگوین روز چهارشنبه در نشستی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در ساراویوو خواهان گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های فرهنگی ، ورزشی و علمی شد.

«عادل عثمانوویچ» در ملاقات با «محمود حیدری» ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط دو کشور به تبیین حوزه مسئولیت وزرات امور مدنی در عرصه های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی پرداخت و افزود: وزارت امور مدنی بوسنی و هرزگوین آمادگی دارد از همه فرصت ها و ظرفیت های موجود برای ارتقای روابط دو کشور بهره برداری کند.
وزیر امور مدنی بوسنی و هرزگوین با تشریح روند تصویب موافقت نامه ها و تفاهم نامه ها در این کشور اظهار امیدواری کرد که برنامه مبادلات فرهنگی دو کشور پس از طی روند معمول به امضای مقامات دو کشور برسد.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک در سارایوو با همتای ایرانی خود دیدار کند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار با اشاره به سفر برخی مقامات عالی رتبه سیاسی، پارلمانی و هیات های تجاری و فرهنگی از جمله جمعی از فعالان اقتصادی کانتون توزلا و انجمن مادران سربرنیتسا به تهران گفت: استقبال مردم سارایوو و موستار از برنامه های روزهای فرهنگی ایران که به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، نشان دهنده عمق اشتراکات فرهنگی دو ملت است.
محمود حیدری از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تجدید برنامه مبادلات فرهنگی دو کشور و تقویت مناسبات علمی و دانشگاهی به ویژه در عرصه فناوری های نوین خبر داد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.