رئیس اتاق بازرگانی کوالالامپور:آمادگی کامل برای سرمایه گذاری در خوزستان را داریم

|
0 دیدگاه

رئیس اتاق بازرگانی کوالالامپور از امادگی مالزی برای سرمایه گذاری در استان خوزستان را دارد.

سرمید مردوجی چهارشنبه در نشست مشترک هیات تجاری کشور مالزی و اتاق بازرگانی خرمشهر با بیان اینکه استان خوزستان از پتانسیل های زیادی برخوردار است، گفت: اتاق بازرگانی کوالالامپور در سال ۱۹۷۵ تاسیس شده و تمام وظایف آن با اتاق های بازرگانی کشورهای دیگر تفاوتی ندارد.
وی گفت: برای ارتباط بیشتر اتاق های بازرگانی ایران و مالزی باید دولت ها تمهیداتی را فراهم کنند تا ارتباط بازرگانی و تجاری سریعتر برقرار شود.
مردوجی افزود: امید است بتوان محصولات کشور مالزی را به خوزستان صادر کنیم و همچنین صادراتی از کشورهای آسیایی به مالزی را داشته باشیم.
وی گفت: بسیار خوشحالم از اینکه امروز استقبال خوبی از هیات ما در اتاق های آبادان و خرمشهر مشاهده کردم و این برای ما جالب بوده چون در هیچ کشوری تاکنون چنین استقبالی ندیده ایم.
مردوجی از هیات اتاق های آبادان و خرمشهر برای سفر به مالزی دعوت کرد.
وی ادامه داد: امید است برای انجام کارهای مشترک اقتصادی در آینده نزدیک با ایران همکاری ها را آغاز کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر نیز در این نشست گفت: خوزستان با توجه به ثروت های خدادادی و منابع طبیعی از دیرباز مورد توجه سرمایه گذاران و تجار خارجی بوده است.
هانی فیصلی افزود: خرمشهر و آبادان به واسطه شرایط ویژه ای که در منطقه دارند بیشتر از دیگر مناطق استان خوزستان مورد توجه قرار دارند.
وی اظهار داشت: قرار گرفتن شهرهای آبادان و خرمشهر در منطقه آزاد اروند، شرایط ویژه ای را برای سرمایه گذاری به وجود آورده است.
فیصلی افزود: وجود راههای ارتباطی همچون حمل و نقل ریلی، دریایی، هوایی و بهره مندی از معافیت های ویژه مناطق آزاد به عنوان ظرفیت های منطقه می توان نام برد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر گفت: دعوت از هیات تجاری مالزی به منظور دیدار از منطقه نه تنها در توسعه و گسترش اقتصادی موثر است بلکه در زدودن تبلیغات سوء می تواند شرایط ویژه برای این منطقه ایجاد کند.
فیصلی افزود: امید است با برگزاری نمایشگاهها و دعوت از فعالان اقتصادی کشورهای خارجی بتوان رونق اقتصادی در این منطقه را رقم زد.

** سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریالی در خوزستان
مشاور مدیر کارخانه آلومینیوم کاوه خوزستان گفت: هیات مالزی در مرحله اول پنج هزار میلیارد ریال در صنایع پایین دستی استان خوزستان سرمایه گذاری می کند.
پیام حاجی پور افزود: هیات خارجی تمایل زیادی به سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی، صنایع پایین دستی و بخش آلومینیوم، نفت و گاز و گاز سیستم های تهویه در ایران دارد.
وی در ادامه گفت: اتاق بازرگانی کوالالامپور به همراه هیات چند کشور خارجی دیگر همچون دو شرکت بزرگ سنگاپوری، شرکت IAS کره و EE ایتالیا و NFC چین و SMS گروپ آلمان مهمان شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان بودند و در سفری به شهرهای اهواز، مسجدسلیمان، بهبهان و رامهرمز دیدن کردند.
حاچی پور افزود: تصمیم قاطع سرمایه گذاری خارجی بر این شد که به سرعت هر چه تمامتر برنامه های گسترش توسعه تجارت در استان خوزستان عملیاتی کنند.
وی اظهارداشت: اولین تفاهمنامه با آلومینیوم کاوه خوزستان منعقد گردید و ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی کارخانه صنایع پایین دستی آلومینیوم مسجدسلیمان نیز آغاز می شود.
حاجی پور گفت: ظرف یک سال آینده ۱۰ کارخانه در استان خوزستان ایجاد شود.
وی گفت: اتاق بازرگانی آبادان و خرمشهر امروز میزبانی بسیار خوبی به عمل آورد و تفاهمنامه خوبی امضاء کردند و نشان دادند همیشه آماده پذیرای سرمایه گذاران خارجی هستند و بستر خوبی فراهم شده است.
حاجی افزود: دعوت از هیات اتاق بازرگانی آبادان و خرمشهر برای سفر به کشور مالزی و ایتالیا، چین و آلمان در جهت بازدید از کارخانه های این کشورهاست.
وی با بیان اینکه این کشورها آمادگی پذیرایی هیات اتاق بازرگانی آبادان و خرمشهر هستند، گفت: این بازدید در توانمندسازی و به روزرسانی دانش فنی و فناوری صنایع تاثیر مثبتی در تولید و صادرات محور استان خوزستان داشته باشد.
به گزارش ایرنا، امروز (چهارشنبه) هیات خارجی از کشورهای مالزی، ایتالیا، کره و چین ضمن بازدید از بندر و دریانوردی خرمشهر در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر نشست مشترکی برگزار کردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.