جهانسیاست

آمریکا یک ماهواره جاسوسی به فضا پرتاب کرد

یک پایگاه اینترنتی انگلیسی گزارش کرد که آمریکا در میان رویارویی و تقابل با ایران و کره شمالی، یک ماهواره جاسوسی به فضا پرتاب کرد.

وبگاه انگلیسی «دیلی‌استار» گزارش کرد که آمریکا علیرغم رویارویی و تقابل با کره شمالی و ایران، ماهواره جاسوسی « NROL-79» را از پایگاه نیروی هوایی «وندنبرگ» کالیفرنیا به فضا پرتاب کرد.

طبق این گزارش، گرچه مأموریت این ماهواره «محرمانه» است اما پرتاب این ماهواره جاسوسی به فضا در حالی صورت گرفته است که تنش‌ها میان آمریکا با کره شمالی و ایران در خصوص برنامه موشکی ادامه دارد.

این گزارش ادامه داد، روابط میان آمریکا و چین نیز بر سر استقرار کشتی‌ جنگی نیروی دریایی آمریکا در دریای جنوب چین رو به سردی گراییده است.

ماهواره NROL-79 توسط موشک پرتابگر «اطلس ۵» شرکت United Launch Alliance به فضا پرتاب شد اما توسط آژانس ماهواره جاسوسی آمریکا یعنی دفتر شناسایی ملی با همکاری نیروی هوایی ملی آمریکا کار می‌کند.

اطلاعات درز پیدا کرده نشان می‌دهد که این ماهواره جاسوسی در حال جمع‌آوری اطلاعاتی در خصوص ارتباطات دشمن و مکان‌های کشتی جنگی است.

این گزارش ادامه می‌دهد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در حال آماده‌سازی یک جنگ تمام عیار فضایی است و روسیه یک مجموعه موشکی برای تخریب ماهواره‌های جاسوسی تولید کرده است.

بنا به گفته یک کارشناس نظامی، جنگ فضایی میان آمریکا و روسیه حتمی و قریب‌الوقوع است.

این اقدام آمریکا در حالی صورت گرفته است که چندی پیش آمریکا رسماً اعلام کرد که ایران را به دلیل آزمایش‌های اخیر موشکی، تحت نظر قرار داده است.

«کیم یونگ اون» رهبر کره شمالی نیز چندی پیش هشدار داد که در آستانه پرتاب یک موشک بالستیک بین‌قاره‌ای با قابلیت رسیدن به آمریکا هستند.

 

نوشته های مشابه

بستن