جهانسیاست

اظهارات بی اساس دبیر کل اتحادیه عرب علیه ایران

دبیر کل اتحادیه عرب با طرح اظهارات و ادعاهایی تکراری و بی‌اساس علیه کشورمان گفت:‌ ایران در امور کشورهای عربی مداخله می‌کند.

به نقل از مصراوی، احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب در گفت‌وگو با برنامه «یحدث فی مصر» گفت: ایران باید در رابطه با کشورهای عربی منطقه تغییر موضع دهد.

او  با اشاره به اینکه ایران نباید در امور کشورهای عربی مداخله کند گفت: ایران که انقلابش را به کشورهای منطقه صادر کرد، تلاش می‌کند تا بر  تمام منطقه مسلط شود و تمام اهل سنت را شیعه مذهب کند لذا گفت‌وگوی هوشمندانه با ایرانیان و جلوگیری از مداخله های آنان و بازسازی دولت ملی ضروری است .

دبیر کل اتحادیه عرب با اشاره به اینکه درگیری سنی و شیعی خطرناک‌ترین چیزی است که امت اسلامی با آن رو به رو است گفت: کشورهای غربی برنامه می ریزند تا از خود در برابر شر موجود در منطقه عربی محافظت کنند.

 این ادعاها در حالی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند که سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری موثر و صلح جو ، مبتنی بر احترام متقابل و عدم مداخله در امورسایر کشورها و پیروی از سیاست حسن همجواری و همکاری با تمام همسایگان و کشورهای منطقه و جهان به منظور تقویت ثبات، امنیت ،‌صلح و مبارزه بی امان با تروریسم بوده  و خواهد بود.

نوشته های مشابه

بستن