اندروید با غلبه بر ویندوز پرکاربردترین سیستم عامل جهان می‌شود

|
0 دیدگاه

با گذشت هشت سال از عرضه سیستم عامل موبایلی اندروید، این سیستم عامل در حال تسخیر سریع دنیای فناوری است و به زودی از سیستم عامل قدیمی و شناخته شده ویندوز هم پیشی خواهد گرفت.

به نقل از اکستریم تک، بررسی‌های موسسه تحقیقاتی StatCounter بر مبنای تحقیق در مورد ترافیک وب در سراسر جهان نشان می دهد که ویندوز مایکروسافت آرام آرام در حال واگذار کردن سهم خود به اندروید است و به زودی موازنه علیه ویندوز بر هم خواهد خورد.

بر اساس یافته های StatCounter سیستم عامل ویندوز ۳۸٫۶ درصد از کل ترافیک وب دنیا را در اختیار دارد و این رقم در مورد اندروید ۳۷٫۴ درصد است. رشد اندروید در این زمینه از سال ۲۰۱۲ به این سو تسریع شده و می توان آن را به طور سالانه ۲٫۲ درصد برآورد کرد.

ویندوز در سال ۲۰۱۲ حدود ۸۳ درصد از کل ترافیک وب را به خود اختصاص داده بود، ولی این روند به سرعت در حال تغییر است. در این میان شرایط برای سیستم عامل iOS تغییر چندانی نداشته و iOS هم سهم مختصری از بازار سیستم عامل های آنلاین را در اختیار دارد.

به نظر می رسد در یک سال آینده و با توجه به اقبال گسترده مردم به خرید گوشی و تبلت های مجهز به اندروید و کاهش یا ثابت ماندن خرید رایانه، سهم سیستم عامل ویندوز باز هم کاهش یابد و اندروید در نهایت حاکم مطلق این بازار شود.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.