بلوک کنترلی «رفاه» فروش نرفت

|
0 دیدگاه

بررسی‌ها نشان می‌دهد با وجود مواجهه بلوک مدیریتی و کنترلی «رفاه» با تقاضای خریداران، اما به دلایل نا معلوم از ارسال سفارش‌های خرید به سامانه معاملات در جریان عرضه امروز صرف نظر شده است.

شرکت کارگزاری بانک ملی ایران پیرو بیانیه مورخ ۹ اسفند ماه ۹۵ شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای ایران امروز یکشنبه بلوک ۵۲٫۰۹ درصدی سهام «رفاه» را روی میز فروش گذاشت که با عدم ورود تقاضای خرید در سامانه معاملات مواجه بود.

بر اساس این گزارش، امروز بانک صادرات ایران ، بانک تجارت ، شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا به وکالت از طرف بانک ملی به ترتیب تعداد ۶۴,۶۱۱,۳۷۰ سهم، ۴۲,۶۷۶,۴۶۰ سهم، ۳۸,۵۸۹,۷۱۰ سهم، ۱۰,۱۸۰,۲۰۰ سهم و ۷۸,۶۰۵,۴۲۰ سهم مجموعا تعداد ۲۳۴,۶۶۳,۱۶۰ سهم معادل ۵۲٫۰۹ درصد از سهام کنترلی شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه (سهامی عام) را در نماد “رفاه۴ ” به طور یکجا و نقد یا نقد و اقساط با قیمت پایه هر سهم ۱۶,۶۰۰ ریال روانه میز فروش فرابورس کردند که بدون مشتری ماند.

بررسی ها نشان می دهد، با وجود برخورداری این بلوک مدیریتی و کنترلی از تقاضای خریداران، اما به دلایل نا معلوم از ارسال سفارش های خرید به سامانه معاملات در جریان عرضه امروز صرف نظر کرده اند.

به این ترتیب با توجه به عدم معامله این بلوک بر اساس مقررات در صورت تقاضای مجدد عرضه کنندگان طی ۱۰ روز معاملاتی بعد دوباره آگهی عرضه منتشر خواهد شد.

 حدود ۴ هفته قبل نیز بانک ملت تعداد ۴۵,۴۴۳,۸۱۰ سهم معادل ۱۰٫۰۸ درصد از سهام مدیریتی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه (سهامی عام) را با شرایط  نقد و اقساط به قیمت پایه هر سهم ۹,۵۰۱ ریال روی میز فروش فرابورس گذاشت که پس از رقابت ۴ روزه به قیمت ۱۶۵۵ تومان به ازای هر سهم از سوی کارگزاری سی ولکس کالا برای یک شرکت بازرگانی خصوصی متعلق به مالک یک شرکت برنج وارداتی خریداری شد.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.