جهانسیاست

تاریخ نگاری به شیوه نخست وزیر رژیم صهیونیستی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که پس از محکومیت شهرک سازی این رژیم در شورای امنیت سازمان ملل در تنگنا قرار گرفته است، در دیدار با رئیس جمهوری روسیه ادعا کرد که ایرانیان از ۲۵۰۰ سال پیش در صدد نابودی پیروان دین یهود بوده اند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با پوتین در کاخ کرملین که دیروز انجام شد، گفت: ۲۵۰۰ سال پیش از پارس تلاش برای نابودی ملت یهود صورت گرفت که ناکام ماند و اکنون جشن می گیریم.
از سوی دیگر، بنا به گزارش های رسانه ای، روزنامه جروزالم پست چاپ فلسطین اشغالی نوشته که پوتین گفته است: باید در مورد وضعیت کنونی سخن گفت.
نتانیاهو در حالی این ادعا را مطرح کرده است که براساس اسناد و متون تاریخی مورد تائید باستان شناسی، زندگی یهودیان در ایران باستان از امن ترین و بهترین دوران حیات آنها بوده که اکنون نیز این وضعیت ادامه دارد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین ضمن تکرار ادعای انجام فعالیت های تروریستی تهران، گفت: امروز شیعه تندرو نه فقط ما بلکه منطقه و جهان را هدف گیری کرده است و اطمینان داریم همه می خواهیم از این تهدید پیشگیری کنیم.
پایگاه خبری کاخ کرملین در باره این دیدار به نقل از ادعاهای نتانیاهو نوشت: نمی خواهیم این تروریسم به رهبری ایران جایگزین تروریسم سنی شود.
با وجود طرح این ادعاها، کاخ کرملین سخنانی از پوتین درباره گفته های نخست وزیر رژیم صهیونیستی را منتشر نکرده است.
همچنین نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پایان دیدار با پوتین اعلام کرد که ما مخالف حضور ایران و نیروهای مورد حمایت این کشور در سوریه هستیم.
نتانیاهو در حالی ادعاهای تروریستی علیه ایران را مطرح کرده است که ایران همپیمان اصلی روسیه در مبارزه با تروریسم در منطقه به ویژه سوریه است و همکاری های نزدیکی از جمله در حل سیاسی بحران این کشور دارد.
از سوی دیگر، گزارش های انتشار یافته نشان می دهد که رژیم صهیونیستی به صورت سازمان یافته با گروه های تروریستی ضدسوری ارتباط دارد و درمواقع محاصره تروریست ها، به مواضع ارتش سوریه حمله هوایی می کند.
بخشی از دیدار پوتین و نتانیاهو نیز به اوضاع سوریه و همچنین روابط دوجانبه در بخش های مختلف از جمله اقتصادی اختصاص داشت.
سفر امروز، نخستین ملاقات نتانیاهو و پوتین در سال ۲۰۱۷ است. چند سفر قبلی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۶ نیز به صورت کوتاه، بدون شرح جزئیات و محورهای مذاکرات خبری شد.
رژیم صهیونیستی از روزهای پایانی سال گذشته پس از صدور محکومیت تل آویو در شورای امنیت سازمان ملل در انزوا قرار گرفته است.
روسیه نیز قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را که دی ماه گذشته صادر شد، دربرگیرنده محکومیت شهرک سازی های رژیم صهیونیستی است، موضع جامعه جهانی اعلام کرد.
شورای امنیت سازمان ملل روز سوم دی ماه قطعنامه علیه شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی را با ۱۴ رای مثبت و تک رای ممتنع آمریکا تصویب کرد.
در این قطعنامه که به پیشنهاد مصر به رای گذاشته شد، شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین محکوم شده است.
روسیه یک روز پس از این اقدام با صدور بیانیه ای ویژه اعلام کرد: مسکو به قطعنامه شورای امنیت در باره مخالفت با شهرک سازی در اراضی فلسطین رای مثبت داد، زیرا این سند بیانگر موضع جامعه جهانی است.
وزارت خارجه روسیه نوشته است: قطعنامه مرتبط با شهرک سازی برای نخستین بار در هشت سال اخیر در شورای امنیت تصویب شده است.
در بیانیه تاکید شده است: روسیه موافقت خود را با این قطعنامه اعلام کرد، زیرا محتویات آن بر مبنای فرمول های تنظیم شده مطابق دیدگاههای جامعه جهانی در مورد شهرک سازی غیرقانونی تنظیم شده است.

نوشته های مشابه

بستن