سیاست

تحلیل ریاست جمهوری ترامپ در نشست فراکسیون امید با خوشرو

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از نشست صبح امروز مجمع عمومی این فراکسیون با حضور خوشرو نماینده دایم ایران در سازمان ملل خبر داد.

احمد مازنی اظهار کرد: آقای خوشرو در جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید گزارشی از اوضاع کلی عرصه بین‌الملل به خصوص ریاست جمهوری جدید آمریکا را مطرح و عنوان کرد آنچه در آمریکا اتفاق افتاده ادامه جریانی است که جمهوری‌خواهان در دوره بوش پسر دنبال می‌کردند و امروز به شکل عریان‌تری دنبال می‌شود.

وی افزود: بر اساس اظهارات آقای خوشرو، اسرائیل از ریاست جمهوری آقای ترامپ خوشحال است و نتانیاهو که علیه برجام تلاش‌های زیادی می‌کرد که به نتیجه نرسد امروز تلاش می‌کند رئیس جمهور جدید آمریکا را وادار کند در مقابل این توافق بین‌المللی بایستد اما تحلیل آقای خوشرو این بود که این اتفاق نمی‌افتد. ضمن اینکه افرادی که در کنار ترامپ هستند عموماً افرادی تندرو هستند و تصمیماتی اتخاذ می‌کنند که ممکن است در دنیا اثرگذار باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در این جلسه در رابطه با نقش روسیه و چین بحث‌هایی مطرح شد و به خصوص درباره روسیه تأکید شد که ما با این کشور رابطه همسایگی داریم و ممکن است دلخوری‌هایی وجود داشته باشد اما به خاطر رابطه راهبردی دو کشور باید مراقب باشیم که رابطه‌مان در مسیری منطقی دنبال شود. به ویژه اینکه این ارتباط می‌تواند در مجامع بین‌المللی و کشورهای دیگر از جمله آمریکا تأثیر مثبت داشته باشد.

مازنی یادآور شد: در این جلسه نمایندگان تأکید داشتند که ممکن است توطئه‌هایی در جریان باشد اما درون کشور باید صدای واحدی وجود داشته باشد و شورای عالی امنیت ملی و مقامات باید به این نتیجه برسند که انسجام درونی حفظ شود و همه جریان‌ها، گروه‌ها و نهادهای رسمی کشور در مقابل دشمن و قدرت‌های بیرون مرز صدای واحد داشته باشند و پشت رهبری بایستند که در این صورت همانند دوران دفاع مقدس پیروز خواهیم بود.

نوشته های مشابه

بستن