ایرانسیاست

تصویب بودجه سال ۹۶

رئیس دانشگاه آزاد از تصویب بودجه سال ۹۶ این دانشگاه خبر داد و گفت: در سال آینده دانشگاه آزاد ۹ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان برای آموزش عالی هزینه می‌کند.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در هفتاد و یکمین اجلاس شورای مرکزی این دانشگاه با اشاره به تصویب بودجه سال ۹۶ دانشگاه آزاد در جلسه هیأت امنای این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد در سال ۹۶، ۹ هزار و ۹۰۰ میلیون تومان برای آموزش عالی هزینه می‌کند.

وی با اشاره به اقدامات دانشگاه آزاد در چند سال گذشته گفت: دانشگاه آزاد ۹۶ درصد در مقطع کاردانی، ۹۱ درصد در مقطع کارشناسی، ۷۱ درصد در مقطع کارشناسی ارشد و ۴۹ درصد در مقطع دکتری تخصصی بومی‌گزینی کرده است که این مسئله کاهش هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی برای خانواده‌ها را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد حدود ۵۰ درصد دانش‌آموختگان دانشگاهی ایران را تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: دانشگاه آزاد حدود ۴۰ درصد دانشجویان کل کشور را دارد که ۳۴ درصد دانشجویان این دانشگاه تحصیلات تکمیلی هستند.

میرزاده عنوان کرد: در بهمن ماه سال ۹۵ جایگاه دانشگاه آزاد در پایگاه‌های علمی معتبر دنیا رتبه اول کشور و رتبه ۱۵۸ جهان بوده است و این دانشگاه در حوزه‌های پزشکی نیز پیشرفت بسیاری داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد از اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی و طرح‌های عمرانی در دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد پروژه‌های بسیاری در حوزه‌های فرهنگی عمرانی داشته است که این مسئله در سال آینده نیز ادامه دارد.

وی افزود: دانشگاه آزاد دارای ۳۵۰ شهید، ۵۰ شهید مدافع حرم، ۲ جانباز مدافع حرم و ۲۱۸ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگرند.

 

نوشته های مشابه

بستن