تفاهم نامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با بانک تجارت امضا شد

|
0 دیدگاه

تفاهم نامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با بانک تجارت به منظور پوشش کسری وثیقه تسهیلات اعطایی به صنایع کوچک به امضای مدیران عامل بانک تجارت و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک رسید.

موضوع این تفاهم نامه ، صدور ضمانت نامه به نفع بانک تجارت جهت پوشش بخشی از وثیقه تسهیلات اعطایی به متقاضیان صنایع کوچک می باشد.

بر اساس این تفاهم نامه ، بانک تجارت در صورت تقاضای افراد مشمول و پس از اعتبار سنجی ، نسبت به معرفی متقاضیان به صندوق جهت استفاده از ضمانت نامه اعتباری صندوق اقدام می نماید.

سقف ضمانت نامه صندوق برای هر متقاضی ۳۰میلیارد ریال می باشد که ۷۰ درصد تسهیلات و سود را پوشش می دهد.

همچنین میزان پوشش صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در مناطق کمتر توسعه یافته تا ۸۵ درصد تسهیلات و سود را شامل می شود.

در این تفاهم نامه، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک متعهد شده است در صورت عدم بازپرداخت بدهی از سوی گیرنده تسهیلات(صنایع کوچک) مبلغ ضمانتنامه را به بانک پرداخت نماید.

همچنین مقرر شد ، بانک تجارت  این تفاهم نامه را به کلیه شعب تابعه خود در سراسر کشور اطلاع رسانی نماید.

براساس قوانین موجود ، صنایع کوچک به واحدهای صنعتی اطلاق می گردد که تعداد پرسنل در آنها طبق مجوز های صادر شده زیر ۵۰ نفر باشند و براین اساس، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک می تواند برای این واحدهای صنعتی انواع ضمانت نامه هارا (اعتباری و پیمانکاری) صادر نماید.

صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با بیشتر بانک ها و موسسات مالی کشور تفاهم نامه منعقد کرده است تا صاحبان صنایع کوچک بتوانند از این خدمات بهره مند شوند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.