توتال فرانسه در جایگاه نهم قرار دارد

|
0 دیدگاه

ایران توسعه نفتی فاز ۱۱ پارس جنوبی را به توتال فرانسه وامی‌گذارد که در جدیدترین رتبه‌بندی از شرکت‌های بزرگ نفتی جهان این شرکت در جایگاه نهم قرار دارد و جایگاه‌های اول و دوم برای ۲ شرکت نفتی «گاز پروم» و «روس‌نفت» روسیه است.

مؤسسه BOEPD در جدیدترین رتبه‌بندی که برای شرکت‌های بزرگ نفتی جهان انجام داده است ۲ شرکت روسی را در مقام‌های اول و دوم و شرکت نفتی آمریکا را در جایگاه سوم قرار داده است.

براساس این گزارش، رتبه‌بندی شرکت‌ها براساس میزان تولید روزانه نفت صورت گرفته است. در این رتبه‌بندی شرکت نفتی گاز پروم روسیه روزانه ۸ میلیون و ۳۸۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند بعد از آن شرکت روس‌نفت روسیه با تولید ۵ میلیون ۷۰ هزار بشکه نفت در روز در جایگاه دوم و اگزون موبیل آمریکا با تولید ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در جایگاه بعدی قرار گرفته است.

گزارش BOEPD حاکی است که شرکت‌های پترو چینای چین و رویال دات‌شل هلند در جایگاه‌های سوم و چهارم بیشترین تولید نفت در جهان قرار گرفته‌اند و BP انگلیس (بریتیش پترولیوم) در جایگاه ششم قرار دارد.

براساس این گزارش، توتال فرانسه در بین شرکت‌های تولیدکننده نفت جهان جایگاه نهم دارد. ایران قرار است برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با شرکت توتال فرانسه قرارداد امضاء کنند. همچنین توسعه میدان نفتی آزادگان هم قرار است به مناقصه گذاشته شود که احتمالی برای برنده شدن این شرکت فرانسوی وجود دارد.

براساس گزارش BOEPD، شرکت‌های لایک اویل روسیه، استات‌اویل نروژ، انی ایتالیا، پونوکوفیلیپس آمریکا، سرجن نفت و گاز روسیه و CNOOC چین در جایگاه‌های دهم و پانزدهم این رتبه‌بندی قرار دارند.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.