جابه‌جایی ۹۵۰ هزارتن کالا از طریق ترانزیت ریلی

|
0 دیدگاه

رییس کارگروه ترانزیت شرکت راه آهن از جابه جایی ۹۵۰ هزارتن کالا از طریق ترانزیت ریلی تا ۱۵ بهمن سالجاری خبر داد.

حسین عاشوری افزود: یکی از دغدغه های مهم صاحبان کالا، زمان سیر قطارها است بنابراین راه آهن تلاش کرده است که با افت زمان سیر، تمایل صاحبان کالا برای جابه جایی بار توسط حمل و نقل ریلی ایران را افزایش دهد.

وی ادامه داد: کاهش زمان سیر قطار با راه اندازی قطارهای برنامه ای انجام شده است که کاهش زمان سیرقطار از سرخس به بندرعباس که در سال های گذشته یکی از این موارد است و فاصله یکهزار و ۶۲۰ کیلومتری بین این دو شهر در کمتر از ۳ روز طی می‌شود.

این عضو هیأت مدیره راه آهن اظهار داشت: این شرکت طی سالجاری(تا ۱۵ بهمن سالجاری)، آمار خوبی را در بخش حمل ونقل کالا به ثبت رسانده است که دراین زمینه می توان به رشد ۲۰ درصدی حمل کود، رشد ۲۰۰ درصدی مازوت، رشد ۲۰ برابری جابه جایی آلومینیوم اشاره کرد.

به گفته عاشوری، پنبه از کشور ازبکستان به بندرعباس جابه جا می شود، نفت کوره از ترکمنستان به بندرعباس وآلومینیوم هم از تاجیکستان به بندرعباس حمل می شود.

رییس کار گروه ترانزیت شرکت راه آهن تصریح کرد: در سالجاری همچنین شاهد رشد ۵۲ درصدی حمل انواع محصولات چوبی از کشور ترکیه به نخجوان بودیم.

وی بیان کرد: گوگرد، تنها کالایی است که شاهد افت شدید در میزان ترانزیت آن بودیم که این افت حجم جابه جایی به دلیل کاهش قیمت جهانی گوگرد است که برهمین اساس کشور ترکمنستان ترانزیت این کالا را متوقف کرده است.

عاشوری به ترانزیت کالا از جنوب به شمال هم اشاره کرد و گفت: انواع مواد غذایی، روغن های خوراکی، شکر و مواد شوینده از بنادر جنوبی به کشورهای آسیای میانه ترانزیت می شود که در این زمینه شاهد کاهش یا افزایش حجم ترانزیت نبودیم.

این عضو هیأت مدیره شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، افزود: تا ۱۵ بهمن سالجاری حدود ۹۵۰ هزار تن انواع کالا از طریق ترانزیت ریلی جابه جا شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.