ایرانسیاست

خطیب جمعه تهران:همسایگان بدانند دشمن به دنبال تجزیه منطقه است

امام جمعه موقت تهران در تحلیل مسایل خارجی، تصریح کرد: همسایگان جمهوری اسلامی ایران بدانند دشمن به دنبال تجریه کشورهای منطقه است .

آیت الله سیداحمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: مدتهاست که دم از ایران هراسی می زنند، بخصوص پس از سرکار آمدن رییس جمهوری تازه کار آمریکا که به شدت دوره گردی می کنند.
وی ادامه داد : روز گذشته شاه جلاد سعودی که به کشور مالزی سفر کرده است علیه جمهوری اسلامی ایران بیانه صادر کرد که ایران هراسی همان عبارت صلح جویانه ایران است.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: به همسایگان می گوییم ایران مقتدر، اگر شما همسایگان خوبی باشید اقتدارش در مسیر ثبات کشورهای شماست ، نمی خواهید باور کنید که امریکا و کشورهای غربی در پی تجزیه کشورهای شما هستند.
خاتمی خاطر نشان کرد: رییس ستاد مشترک امریکا به صراحت گفته است عراق باید تجزیه شود همانند کره جنوبی وشمالی و ویتنام، بنابراین آنها هر زمان قدرت پیدا کنند در پی تجزیه شما هستند، بفهمید اگر ایران در صحنه نبود داعش در عراق ، سوریه و لبنان دولت تشکیل داده بود ، بنابراین این دست شما درد نکند به ایران اسلامی است .
وی گفت: ایران برادر قدرتمند شما است و قدر این برادر را بدانید به آن طرف آبی ها اعتماد نکنید، مثل صدام از شما استفاده می کنند و زمانی که مدت تان تمام شد مچاله و بیرون می اندازند.
خطیب جمعه تهران افزود: می خواهند در سوریه منطقه آزاد پرواز ممنوع تشکیل دهند به بهانه این که آواره ها را وارد کنند، ولی در پشت صحنه بنا دارند تروریست ها را به جای آواره ها وارد سوریه کنند.
خاتمی اضافه کرد: این مقدمه تجزیه سوریه است و ایران اسلامی به فضل خدا ایستاده است و معتقدیم همسایگان وحدت کشورشان باید حفظ شود و این نصیحتی به این کشورها است .

نوشته های مشابه

بستن