ایرانسیاست

دانشجویان خارجی سفرای ایران در کشورهای خود باشند

رییس شورای راهبردی روابط خارجی و دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی گفت: دانشجویان خارجی پس از تحصیل و آشنایی با فرهنگ، زبان و تاریخ ایران می توانند سفرای کشور ما در کشور خود باشند.

کمال خرازی در مراسم روز بین الملل دانشگاه که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد اظهار کرد: علوم پزشکی در ایران دارای پیشینه دیرینه ای است و از حدود ۸۰۰ سال پیش در کشور ما قدمت دارد.

وی افزود: در زمان ابن سینا و الاهوازی که دانشمندان بزرگی در حوزه علوم پزشکی بودند دانشجویان و دانش پژوهان برای آموختن علم پزشکی به ایران می آمدند.

رییس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران یکی از بزرگترین دانشگاه های علوم پزشکی در ایران و خاورمیانه است و امیدواریم دانشجویان خارجی که در ایران اقامت دارند با فرهنگ، زبان و تاریخ ما آشنا شوند و در آینده سفرای کشور ایران در کشورهای خودشان باشند.

وی با اشاره به پیشرفت علوم شناختی در ایران گفت: در کشور ما تلاش های مختلفی برای توسعه علوم و فناوری های شناختی صورت گرفته و شورایی نیز در این زمینه تشکیل شده است تا بتوانیم این علوم را در دانشگاه ها و دانشکده‌های پزشکی گسترش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تحولات جدیدی در علوم مغز و علوم شناختی در حال رخ دادن است و تکنولوژی هایی که در اختیار دانشمندان ما قرار دارد که می توانند نقشه مغز را با آن ترسیم کنند که این حوزه جدیدی از مطالعات جهان است که سرمایه گذاری های وسیعی نیز در این حوزه صورت گرفته است.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در پایان گفت: با ترسیم نقشه مغز چشم انداز جدیدی خصوصا در درمان اختلالات ذهنی به وجود آورده است.

نوشته های مشابه

بستن