ایرانسیاست

دیدار قائم مقام وزیر امور خارجه عمان با همتای ایرانی خود در تهران

قائم مقام وزیر امور خارجه عمان با همتای ایرانی خود دیدار و گفت وگو کرد

سید بدر بن حمد البو سعیدی که به تهران سفر کرده است، صبح امروز با مرتضی سرمدی دیدار و گفت‌وگو کرد.

” بدر بن حمد البوسعیدی”  قائم مقام وزیر امور خارجه عمان که در راس هیاتی در ایران به سر می‌برد، صبح روز یک‌شنبه با مرتضی سرمدی، قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو طرف در خصوص راه‌های گسترش و تعمیق روابط دو جانبه در تمامی زمینه‌ها به ویژه در حوزه همکاری‌های اقتصادی و بانکی گفت‌وگو کردند.

سرمدی در این دیدار با اشاره به سفر اخیر دکتر روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به عمان اظهارکرد: جمهوری اسلامی ایران در ایجاد روابط مستحکم‌تر با عمان جدی است و اراده سیاسی لازم برای گسترش و توسعه هر چه بیش‌تر روابط دو جانبه با عمان وجود دارد.

در ادامه این دیدار، بوسعیدی نیز با اشاره به روابط بسیار خوب دو کشور افزود: روابط ایران و عمان یک الگو در منطقه است و عمان نیز  اراده و اهتمام جدی برای توسعه و تعمیق روابط دو جانبه با جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی خاطر نشان کرد: روابط خوب دو کشور موجب تقویت و تحکیم ثبات و امنیت منطقه خواهد شد و می‌تواند الگویی برای سایر کشورهای منطقه باشد.

رئیس بانک مرکزی عمان نیز که در هیات همراه حضور داشت، ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات همکاری‌های بانکی میان دو کشور گفت: تفاهمات لازم میان بانک‌های مرکزی دو کشور برقرار است و همکاری‌ها طبق برنامه و به خوبی پیش می‌رود.

نوشته های مشابه

بستن