رایزنی سفیر ایران با رییس‌جمهور اتیوپی

|
0 دیدگاه

سفیر جدید کشورمان در اتیوپی، با حضور در کاخ ریاست جمهوری اتیوپی با « مولاتو تشومه» رئیس جمهور این کشور دیدار و استوارنامه خود را به وی تسلیم کرد.

در این دیدار سفیر کشورمان ضمن ابلاغ سلام رئیس‌جمهور کشورمان به رئیس‌جمهور اتیوپی با اشاره به اهمیت و جایگاه کشورهای آفریقایی مخصوصا کشور اتیوپی در سیاست خارجی کشورمان، بر عزم دولت و سفارت جمهوری اسلامی ایران در آدیس آبابا بر بسط و توسعه روابط با آن کشور در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

همچنین در این دیدار بهزاد خاکپور با اشاره به ظرفیت بالای دو کشور برای گسترش روابط اقتصادی اظهار  کرد: سطح روابط اقتصادی دو کشور با توجه به شرایط موجود می‌تواند بسیار فراتر از وضع کنونی باشد و سفارت جمهوری اسلامی ایران در آدیس آبابا تمام تلاش خود را برای ارتقاء این روابط به کار خوهد گرفت.
تشومه مولاتو، رئیس‌جمهور اتیوپی نیز در این دیدار ضمن خوشامدگویی به سفیر کشورمان و با اشاره به پیشینه روابط فرهنگی و تاریخی دو کشور ایران و اتیوپی، خواستار استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای گسترش روابط در زمینه‌های مختلف شد و بر آمادگی دولت اتیوپی برای ارائه هرگونه کمک به توسعه  مناسبات مخصوصا در زمینه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری دو کشور تاکید کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد در دوره ماموریت سفیر جدید کشورمان در اتیوپی دو کشور شاهد بسط بیش از پیش روابط در زمینه‌های مختلف باشند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.