رویداد فریلنسینگ برای معلولان برگزارشد

|
0 دیدگاه

معلولین بیش از ۱۱٪ جمعیت کشور ما را تشکیل می‌دهند. بر اساس تخمین‌ها بیش از۷۰٪ آن‌ها با مشکل بیکاری مواجه هستند و این آمار در نابینایان بیش از ۹۰٪ است.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ایجاد پلتفرم‌های بازار کار آنلاین، موقعیتی فراهم شده تا نیروی متخصص بتواند به عنوان يك فریلنسر در خانه کار کند و درآمد مناسبی از طریق انجام پروژه‌ها کسب کند.

مناسب‌ترین تخصص‌ها برای کار فریلنسینگ بصورت آنلاین، شامل برنامه نویسی، طراحی و ترجمه یا هر کاری که بتوان بصورت آنلاین انجام و تحویل داده شود مى باشد.

در وضعیت کار در منزل و بصورت آنلاین معلولین با افراد سالم از شرایط مساوی برای رقابت برخوردار هستند. کارفرما، فریلنسر را نمی‌بیند و برای او فرق نمی‌کند كه اين فريلنسر خانم يا آقا است، معلول است یا سالم. تنها چیزی که برای او مهم است تحویل به موقع و با کیفیت پروژه است.

پونیشا بزرگترین پلتفرم بازار کار آنلاین است. روزانه پروژه‌های زیادی برای برون‌سپاری در آن ثبت می‌شود و هزاران فریلنسر در بیش از ۴۰۰ تخصص در آن آماده دریافت پروژه هستند.

نیما نورمحمدی و روشنک علی طلب موسسین پونیشا در بهمن ۱۳۹۵ تصمیم گرفتند برای معلولینی که تخصص برنامه نویسی، ترجمه یا طراحی دارند و با مشکل پیدا کردن کار مناسب دست و پنجه نرم می کنند، دوره فریلنسینگ برگزار کنند تا به آنها آموزش دهند كه چطور می توانند در خانه و از طریق سایت پونیشا و با استفاده از تخصص خود، درآمد کسب کنند.

موسسه خیره رعد، همگام و کمپین ۱۱ ایران، از این دوره آموزشی حمایت کردند، و فضای کار اشتراکی زاویه نيز مکان مورد نیاز برای برگزاری این دوره آموزشى را در اختیار پونیشا قرار داد. رسانه های دیجیاتو، پیوست، زومیت، تکراسا، دیجیکالا مگ، اخبار رسمی، کلیک، برسام، شنبه مگ، سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، اصفهان پلاس، کانگرو و بسيارى از کسب و کارها مانند پارسکدرز، همیاروردپرس، بیست تا سی، کلیک یاب و آواتک در وبلاگ یا شبکه‌های اجتماعی خود این دوره آموزشى را معرفی کردند.

برای شرکت در دوره اول، ١٢ نفر از بین تعداد زیادی ثبت نام انتخاب شدند. همینطور برای توانمند سازی آنها پروژه‌ای در سایت تامین مالی جمعی مهربانه به مبلغ ۱۵میلیون تومان تعریف شد، که با کمک ۱۰۵ نفر از افراد و استارتاپ‌ها این پروژه در کمتر از یک هفته موفق شد و مبلغ مورد نظر جمع‌آورى شد.


استارتاپ‌هایی که از دوره آموزشی فریلنسینگ برای معلولین حمایت کردند:
آی هوم، فارابی، جهش، مهربانه، رایزن سامانه گستر، رکامندر، پارسکدرز، دونیت، وب یاد، جابینجا، پیمنت اکسپرس، حامی سان، زرین پال، پندار، مدرسه استاندارهای وب، تولگرام، اتباکس، بپرسیم، پونیشا، هم رکاب، کانگرو، حسابیت، استدیو بازی سازی پاپاتا.

مانیز در روز اختتاميه کیسه‌های پارچه‌ای به مهمانان هديه داد، فرانش دسترسى شركت كنندگان دوره را به مطالب آموزشى فراهم كرد، تروتک و آریکو به شركت كنندگان متر ليزرى هديه داد، علی بابا بلیط مشهد مقدس را به آنان اهدا كرد، پین تا پین كمك هزينه رزرو هتل را فراهم كرد، اسنپ سفر رفت و برگشت رایگان در اين سه روز را براى شركت كنندگان مهيا كرد، چیلیوری سایت سفارش آنلاین غذا، ٣ روز شركت كنندگان را ناهار مهمان كرد، دلیون شرکت کنندگان را به صبحانه دعوت کرد و رنگی رنگی برای همه شرکت کنندگان یک بسته هیجان انگیز فرستاد.

در نهایت این دوره در تاریخ ۱۷ تا ۱۹ اسفند با همبستگی و حمایت تعداد قابل توجهی از استارتاپ‌ها با موفقیت برگزار شد و شرکنندگان در رویداد پایانی در حضور مهمانان و حامیان تعهد دادند که تمام تلاش خود را برای موفقیت در کسب درآمد از طریق فریلنسینگ انجام دهند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.