ایرانسیاست

سلطانی‌فر و علوی؛ مسئول قبح‌شکنی‌های جشن منتخبان جوانان جهان اسلام در شیراز

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به قبح‌شکنی‌های رخ‌داده در جشن منتخبین جوانان جهان اسلام در شیراز گفت: وزرای ورزش و جوانان و اطلاعات مسئول مستقیم این مسئله هستند.

حجت‌الاسلام احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری «جشن بزرگ منتخبین جوانان جهان اسلام» در شیراز به‌عنوان پایتخت دوم جهان اسلام گفت: پایتخت اول شهر آنتالیای ترکیه است و ما در کمیسیون فرهنگی این موضوع را با حضور آقای گودرزی وزیر ورزش وقت و معاون مربوطه مطرح کردیم.

وی ادامه داد: از وزیر سابق ورزش پرسیدیم که منتظریم با فرستادن امانت‌های مردم به آنتالیا چه سوغاتی از آنجا برای ما بیاورند؟

سالک با اشاره به این‌که پس از انتقاد کمیسیون فرهنگی، وزیر وقت ورزش وارد عمل شد و حضور جوانان ایرانی را در آنتالیا ملغی کرد، گفت: پس از آن متوجه شدیم که در شیراز به‌عنوان پایتخت دوم «جشن بزرگ منتخبین جوانان جهان اسلام» برپا شده است .

وی مخاطب را در بیان اعتراض خود، وزرای ورزش و جوانان و اطلاعات خواند و افزود: این دو وزیر مسئول مستقیم پاسخ‌گویی به این مسئله هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ابتدائاً کمپ رهبران جوان ایرانی را در شیراز راه‌اندازی و اعلام کردند که نیاز به زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر با سوله‌هایی به ظرفیت دو هزار نفر هستند تا در حوزه‌ها و موضوعات گوناگونی مانند نفت، گاز و محیط زیست میزبان رهبران جوان ایرانی باشند.

وی با یادآوری این که رهبران جوانان آفریقایی به دستور اوباما در در سوم آگوست سال ۲۰۱۴ به واشنگتن دعوت شدند و به‌مدت شش هفته ۱۰۰۰ نفر آموزش دیدند .

سالک با اشاره به این که مجمع رهبران جوان جهان، زیرمجموعه مجمع جهانی اقتصاد جهانی است که با هدف جذب و تربیت جوانان شاخص برای شکل‌دهی آینده جهان به سلیقه آمریکا تشکیل شده است،‌ گفت: مجمع رهبران جهان، فعالیت خود را به هشت منطقه تقسیم کرده است و این طرح در سال ۲۰۱۵ جز سند امنیت ملی آمریکا قرار گرفت.

وی با ذکر این نکته که فعالیت شبکه رهبران جوان جهان از سال ۲۰۰۵ در کشور ما شروع شد، اظهار داشت: فعالیت این شبکه در ایران، مصداقی از شبکه نفوذ است که در تهران در پوشش شرکت‌های کارآفرینی و تجاری تداوم یافت، و در چارچوب آن، شرکت‌های بین‌المللی مختلفی را ترتیب دادند .

*شادی صدر، فاطمه حقیقت‌جو و سیامک نمازی؛ فعالان ایرانی شبکه رهبران جوان جهان 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از فعالیت این جریان در ۱۰۰ کشور جهان سخن گفت و بیان داشت: از جمله عناصری که در ایران در ارتباط با این شرکت فعال هستند، یکی «شادی صدر» است که بارها موضع‌گیری‌های ضد دینی و ضد امنیت ملی داشته و در فتنه ۸۸ فعال بوده است.

وی افزود: «بهمن قبادی» و «محمدعلی شعبانی» که نقش لابی میان ایران و آمریکا را برعهده دارد، فاطمه حقیقت‌جو نماینده خارج‌نشین دوره ششم مجلس و سیامک نمازی ـ بازداشت‌شده به جرم جاسوسی ـ از فعالان این جریان در کشور هستند.

سالک گفت: این جشن در شیراز برگزار شد و وزیر اطلاعات در سخنرانی‌اش در آن جلسه می‌گوید که خوب بود که از وجود علما در این افتتاحیه این جشن استفاده شود.

وی ادامه داد: وزیر اطلاعات، این انتقاد را در حالی مطرح کرد که اوضاع این جشن بسیار نامطلوب بود، به‌طوری که آیت‌الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و آیت‌الله دستغیب نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری که با وجود عدم میل قلبی و صرفاً با شرط و شروطی در جلسه حضور یافته بود، ولی به علت عدم تحقق آن‌ها مجبور به ترک جلسه شدند.

*اعتراض آیت‌الله العظمی صافی، آیت‌الله ایمانی و آیت‌الله دستغیب و دادستان کل کشور

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم رعایت شئونات مذهبی به‌گونه‌ای بود که آیت‌الله ایمانی و آیت‌الله دستغیب اعلام کردند که این که این جشن، دست کمی از جشن هنر شیراز نداشت.

وی با یادآوری نامه این دو به حجت‌الاسلام علوی وزیر اطلاعات در اعتراض به وضعیت پوشش‌ها و اختلاط مراسم جشن منتخبین جوانان جهان اسلام اظهار داشت: نماینده ولی فقیه در شیراز و نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان همچنین در نامه خود به رفتارهای وقیحانه بیرون از سالن جشن نیز اعتراض کرده‌اند.

سالک با تصریح به این که آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی نیز به برپایی این جشن با چنین وضعی اعتراض کردند، گفت: اعتراض ما به آقای سلطانی‌فر و علوی که آنان را شخصیت‌هایی متدین می‌دانیم این است که چرا جشن منتخبین جوانان جهان اسلام را مدیریت نکردند که چنین وضع ناهنجاری به‌وجود نیاید؟

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو عنوان داشت: کشورهای اسلامی که به این شیراز دعوت شده بودند تا جوانان مسلمان به عمق اسلام ناب محمدی واقف شوند و پیام‌آوران انقلاب اسلامی در کشورهای خودشان باشند، نه این که اموری را شاهد باشند که در آنتالیا هم دیده‌اند.

سالک گفت: جوانان منتخب جهان اسلام به ایران آمده بودند که پیامی از اسلام ناب یعنی از عمق انقلاب اسلامی به‌عنوان الگو به کشورهایشان ببرند،‌ اما جز رقص و برخی مسائل وقیح دیگر چیز دیگری شاهد نبودند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که در برگزاری جشن منتخبین جوانان جهان اسلام در شیراز برخلاف فلسفه آن عمل شد، گفت: حتی صدای اعتراض آقای منتظری دادستان کل کشور هم نسبت به این جشن بلند شد.

 

نوشته های مشابه

بستن