سیاست

واکنش ایران به اظهارات« انور قرقاش»

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اتهامات وارده علیه جمهوری اسلامی ایران توسط وزیر مشاور در امور خارجی امارات در سی و چهارمین جلسه شورای حقوق بشر مطرح شد را بی اساس خواند.

بهرام قاسمی اظهار  داشت: جای تعجب و تاسف دارد کشوری که قریب به دو سال است در تخریب زیر ساخت های یمن و انجام جنایت جنگی و محاصره ظالمانه مردم نقش و مسؤلیت مستقیم داشته، دیگران را به دخالت در یمن متهم می سازد.

وی تأکید کرد: تردیدی نیست جنگ افروزان علیه ملت  مظلوم یمن، دست آوردی جز تقویت تروریست ها و زمینه سازی برای حضور آنها در بخش هایی از خاک یمن نداشته اند و قطعا مسؤلیت مستقیم جنایات صورت گرفته در یمن و تقویت تروریسم در آنجا و تمامی منطقه  متوجه کشور امارات و سایر اعضای ائتلاف جنگ افروزان است.

بر اساس این گزارش روز گذشته ،وزیر مشاور امارات در امور خارجه با طرح ادعایی بی اساس گفت: دخالت ایران باعث طولانی شدن بحران یمن می شود.

به نقل از حضرموت، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در سی و چهارمین اجلاس شورای حقوق بشر در ژنو مدعی شد: دخالت ایران و حمایت از انقلابیون باعث طولانی شدن بحران و درگیری می شود، زیرا ایران به طور مستقیم ازحوثی ها حمایت تسلیحاتی می کند.

او در ادامه مدعی شد: دخالت ایران در یمن و دادن سلاح های پیشرفته به حوثی ها باعث تداوم و شدت گرفتن درگیری می شود.

قرقاش در ادامه گفت: از تمام احزاب موجود در یمن می خواهم که به روند سیاسی پایبند باشند و از تلاش سازمان ملل برای تحقق صلح در کشور حمایت کنند، و همچنین مصوبات شورای امنیت را اجرایی کنند.

وی مدعی شد : یمنی ها باید از مصوبات شورای امنیت که یکی از آنها ممنوع کردن ایران از حمایت از حوثی ها است، حمایت کنند.

نوشته های مشابه

بستن