جهاندسته‌بندی نشدهسیاست

کورکر خواستار واکنش تند آمریکا به آزمایشات موشکی ایران شد

رئیس‌ کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تأکید کرد که آمریکا باید واکنش محکمی به آزمایشات موشکی اخیر ایران نشان دهد.

«باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا از ایالت «تنسی» روز دوشنبه (دیروز) تصریح کرد که اقدام اخیر ایران در آزمایش دو موشک بالستیک نیازمند یک واکنش شدید آمریکا است.

پایگاه اینترنتی «واشنگتن اگزمینر» گزارش کرد، کورکر تصریح کرد: «این آزمایشات تحریک‌آمیز تنها جدیدترین نمونه از اقدامات خطرناک ایران است که لازمه آن واکنش هماهنگ و چند وجهی آمریکا است».

برخی گزارش‌ها مدعی شده است که این آزمایشات می‌تواند به ایران کمک کند تا کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا در خلیج‌فارس را هدف قرار دهد.

سناتور «تام کاتن» از ایالت «آرکانزاس» نیز روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت: «بین قدرت‌نمایی کره شمالی و لجبازی خودسرانه ایران، ما به طور قطع درباره نیات این رژیم‌های سرکش با کمبود شواهد مواجه نیستیم. به همین دلیل است که ما می‌بایست یک سامانه قوی دفاع موشکی به وجود آوریم تا موضع سخت‌تری در قبال این رژیم‌ها اتخاذ کنیم. حرف هر اندازه که صریح و موثر باشد، نمی‌تواند مانع این نوع تهاجمات شود و تنها اقدام محکم برای دفاع از آمریکا و همپیمانانمان، آنها را متوقف می‌کند».

فاکس‌نیوز چندی پیش مدعی شد که ایران دو موشک پرتاب کرده است. اولین موشک یک موشک بالستیک کوتاهبرد بوده است که روز شنبه شلیک شده است و یک موشک دوم نیز روز یکشنبه شلیک شده است.

 

نوشته های مشابه

بستن