یک معامله ضربدری تازه در زیرمجموعه سهام سایپا

|
0 دیدگاه
بلوک ۵۶.۷ درصدی سایپا دیزل در جریان وقت مبادلات دیروز بورس اوراق بهادار تهران به شیوه معاملات ضربدری زیرمجموعه گروه خودروسازی سایپا فروخته شد.

با انجام اين معامله عجيب، سايپا به شكلي صوري از نظر حسابداري از محدوده زيان انباشته خارج مي‌شود.شنيده‌ها حاكي است يك كنسرسيوم متشكل از ۴ شركت هم‌خانواده شركت سرمايه‌گذاري رنا اين بلوك سهام را خريده است. سرمايه‌گذاري رنا در چارچوب ساختار پيچيده مالكيت ضربدري در تركيب سهام گروه سايپا هم مالك اين گروه خودروسازي است و هم از شركت‌هاي زيرمجموعه آن به شمار مي‌رود.

ظاهرا سرمايه‌گذاري رنا و ۳شركت زيرمجموعه آن به نام‌هاي توسعه سرمايه‌گذاري رادين، توسعه بازرگاني برنا و توسعه گستر برنا بلوك مديريتي سهام سايپاديزل را خريده‌اند. ديروز بلوك سهام سايپا ديزل به قيمت ۲۰تومان به ازاي هر سهم عرضه و با همان قيمت معامله شد.

اين بلوك سهام شامل يك ميليارد و ۴۹۴ميليون و ۹۷۸هزار سهم سايپا ديزل بود. برخي منابع فعال در بورس معتقدند اين معامله با هدف اصلاح صورت‌هاي مالي تلفيقي ۹۵سايپا و خروج از زيان انباشته انجام شده است با اين حال بايد منتظر ارائه توضيحات احتمالي مديران سايپا دراين باره بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.