ایران در راه تولید مشترک لوازم‌خانگی با اروپا

|
0 دیدگاه

مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حفظ همکاری‌های اقتصادی با کره‌ای‌ها در تولید مشترک لوازم خانگی، بر تمایل و حرکت ایران در تولید مشترک این محصولات به سمت اروپا خبر داد.

عباس هاشمی، با تاکید بر اینکه در صنعت لوازم خانگی توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به سمت توسعه همکاری‌های مشترک مابین تولیدکنندگان داخلی به همراه تولیدکنندگان معتبر جهانی است، اظهار کرد: هدف از این همکاری‌ها این است که با سرمایه‌گذاری‌ خارجی‌ها در داخل کشور تکنولوژی و ساخت‌های روز دنیا به داخل بیاید و از این طریق به همراه انتقال دانش و فناوری به تولید مشترک دست یابیم.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۵ در تولید لوازم خانگی از جمله یخچال فریزر و ماشین لباس‌شویی، فعالیت‌های مختلفی با کره‌ جنوبی در دستور کار قرار گرفت و در شش ماهه پایان سال گذشته تلاش‌ها به سمت کشورهای اروپای معتبر در تولید لوازم خانگی برند معطوف شد که قراردادهایی در این زمینه با ایتالیا و آلمان منعتقد شده است.

مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قراردادهای منعقد شده با کره جنوبی در زمینه تولید مشترک لوازم خانگی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: در مورد همکاری با ایتالیا بخشی از کار انجام شده و آلمانی‌ها نیز بازدیدهای خود را از سه واحد داخلی در ایران انجام دادند تا تولید بر اساس استانداردهای جهانی مدنظر قرار گیرد.

هاشمی افزود: تولیدکنندگان معتبر برند لوازم خانگی در کشورهای آلمان و ایتالیا پذیرفته‌اند که با برند آنها در برخی محصولات تولید مشترک و صادرات انجام شود و حتی قرار است بخشی از این تولیدات به اروپا صادر شود که این مسئله بسیار قابل توجه است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.