تغییر زمان برگزاری اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس‌ها

|
0 دیدگاه

دبیر اجرایی اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس‌ها از تغییر زمان برگزاری این همایش تخصصی به دلیل همزمانی آن با برنامه های دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

ایرج مشگ آبادی دبیر اجرایی همایش اعلام کرد اولین همایش ملی مراکز داده ، زیر ساخت و سرویس ها که قرار بود ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت ماه امسال برگزار شود به دلیل همزمانی با برنامه های برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اردیبهشت ماه و درخواست های مکرر مخاطبان همایش، حامیان رسانه ای، مالی و معنوی به منظور تغییر زمان برگزاری همایش، این تاریخ با در نظر گرفتن ماه مبارک رمضان و با تصمیم کمیته اجرایی همایش به ۱۲ تا ۱۴ تیرماه تغییر یافت.
وی با یادآوری این که اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس‌ها در سه محور ‘زیرساخت’، ‘سرویس ها’ و ‘مدیریت و استراتژی’ تدارک یافته است، افزود: همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس ها با هدف شناسایی و پاسخگویی به نیازها و چالش های حوزه های درگیر با فناوری اطلاعات و مراکز داده در قالب امور مشاوره، طراحی، یکپارچه سازی، اجرا، خدمات، نگهداری و ارزیابی برگزار می شود.
مشگ آبادی ارائه مقالات برگزیده به صورت سخنرانی و پوستر، برگزاری نشست های تخصصی و برپایی ۷ کارگاه آموزشی با حضور استادان ایرانی و خارجی از کشورهای چین و آلمان را از جمله برنامه های جنبی این رویداد علمی عنوان کرد.
کارشناس ارشد پژوهشی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران افزود: مباحث مربوط به دیتاسنترهای سبز (مراکز داده سبز)، سرویس های مراکز داده و سیستم های ذخیره سازی و پردازش اطلاعات توسط استادان خارجی در کارگاه های آموزشی این همایش ارائه خواهد شد.
وی یادآور شد: استادان و صاحبنظران ایرانی حاضر در کارگاه های اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس ها نیز دستاوردها و یافته های علمی حوزه های مختلف همچون سیستم های مخابراتی، رایانش ابری، سیستم های کامپیوتری، کامپیوترهای سریع با پردازش بالا و سیستم های موبایل را به شرکت کنندگان آموزش خواهند داد.
مشگ آبادی خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت، زیرشاخه های متنوعی همچون مکان یابی و طراحی ابنیه، سامانه های توزیع انرژی، سامانه های پایش و کنترل یکپارچه شرایط محیطی، سامانه های امنیت فیزیکی، زیرساخت فیزیکی شبکه، معماری و طراحی تجهیزات فعال شبکه، مدیریت بحران، تداوم کسب و کار به بحث و بررسی گذاشته می شود.
وی توضیح داد: محققان حاضر در این همایش در حوزه سرویس های مراکز داده نیز به بررسی و معرفی انواع سرویس های اطلاعاتی، سرویس های پردازشی و ذخیره سازی، سرویس های چند رسانه ای، سرویس های مدیریتی، سرویس های رایانش ابری، سرویس های زیرساختی و سرویس های امنیتی خواهند پرداخت.
به گفته مشگ آبادی، در حوزه مدیریت و استراتژی نیز مباحث مربوط به ضوابط و مقررات و استانداردهای مراکز داده، ممیزی و ارزیابی مراکز داده، اقتصاد مقاومتی، چالش های کسب و کار مراکز داده در کشور در این کنفرانس مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس‌ها به همت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و تحت تایید و حمایت پایگاه تخصصی ISC   و سیویلکا برگزار می شود.
علاقه مندان جهت ثبت نام، حضور و ارائه مقاله در همایش و شرکت در کارگاه های برگزار شده می توانند به نشانی وبگاه همایش

www.dc-conf2017.ir مراجعه کنند.

 

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.